Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételizhetek gazdasági...

Felvételizhetek gazdasági típusú mesterképzésre bölcsész alapszak elvégzése után?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és egyre nehezebbnek bizonyul a történelem alapszak (ELTE) és a nemzetközi gazdálkodás (BCE) alapszak közötti választás. A történelem ugyanis gyakorlatilag a szenvedélyem, egy gazdasági képzés viszont sokkal hasznosabbnak tűnik. Létezhet olyan megoldás, hogy egyelőre a "szívemre hallgatok", és aztán, ha esetleg kiábrándulok a bölcsészkedésből, végzek el egy más típusú mesterképzést? Elfogadhatják az így szerzett krediteket? Mennyivel nehezebb így bekerülni?

Pályaválasztás szempontjából a (kül)politika és a közélet (pl. újságírás) nagyon érdekel, de történészként, egyetemi oktatóként is el tudom magam képzelni, ha bejönne a töri. (19/l)



2019. máj. 28. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adott mesterképzést kell megnézni a felvin, hogy mit fogadnak el hozzá. Ha nagyon nincs köze az alapszaknak a mesterhez, érdeklődj utána az egyetemen, hogy töri alapszakon fel tudsz-e venni extra gazdasági tárgyakat, hogy teljesítsd a mesterszak felvételi követelményeit. (Előfordulhat, hogy nincs ilyen opció.)
2019. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem így kell, hanem úgy, hogy jelentkezel bölcsésznek, elkezdesz járni, majd a következő évtől melléveszed a gazdasági szakot szombaton levelezőn (az alapképzést). Igaz, hogy így az egyik tandíjas lesz, ezt viszont tudod fizetni diákhitelből, ha máshonnan nem megy. Így 4 év alatt megvan a két alapszakos diplomád, és munkába is állhatsz.
2019. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az egyes mesterképzések esetén A felvin láthatod, hogy az egyes területekről legalább hány kreditet kell teljesítened. Jellemzően minimum 30, legfeljebb 60 kreditre lesz szükséged. Valószínűleg pár társadalomtudományi kurzust el tudnál ismertetni, azonban a te esetedben nem ez lesz a legnagyobb gond. A gazdaságtudományi alapszakokon azért csak van jellemzően 2-3 félév elméleti közgazdaságtan, matek, statisztika, pénzügy, számvitel... amikre igen erőteljesen építenek mesterszakon.

Ami megoldás lehet számodra, ha ragaszkodsz a történelem alapszakhoz, amit egyik ismerősöm csinált: jelentkezett bölcsész alapszakra, mellette párhuzamosan végzett egy GTK-s FSZ képzést, amit egy évvel később kezdett el. Így egyszerre végzett velük. Mivel mesterszakra való felvételnek az a két kizáró kritériuma van, hogy legyen egy alapdiplomád és legyen meg X számú kredited, de az a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ez a két feltétel egy képzésről jöjjön össze... így felvették, és csinálja a mestert. Bár így is volt 2-3 tárgya, amivel szívott rendesen, mert az FSZ képzéseken a módszertani és a közgazdaságtani alapozás alig valósul meg. Vagy egy komplett alapszakot csinálsz mellette, ami viszont tovább fog tartani, és valószínűleg nehezebb is lesz.

2019. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem érdemes FSZ-t csinálni, nem ér semmit. A gazdasági szakmák a BSc-nél indulnak. Kérdező nyomd le egyszerre a töri meg a gazdasági szakot ahogy írtam. Gyerekem így csinálja.
2019. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
85%

Nem igazán... De ha valami csoda folytán összejönne, a matek miatt úgyis hamar kienél mesterről.

Ja, és a hiányzó alapszakos krediteket az első két félévben a mesterszakos tárgyakkal párhuzamosan meg kell csinálni. Iszonyat mennyiségű anyag, főleg előképzettség nélkül.

2019. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is a kedvenc targyammal tanultam tovább, de kiábrándultam és most szakot váltok 🙂

Csak ehhez tudok hozzaszolni🙂

2019. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Még egy kérdés: fordítva működhet a dolog, tehát gtk-s alapszak után bölcsész mester elvégzése lehetséges? :D

2019. máj. 31. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Így több év után azért válaszolok, mert másoknak még jó jöhet és én is hasonló helyzetben voltam, bölcsész diplomám volt, de szerettem volna a gazdasági irányba elmozdulni. A GTK-t mindenki nagyon humán képzésnek tekinti, de matekkal, statisztikával, makro-és mikroökönómiával kezdődik az egész, és utána is tele van logikára és számolásokra épülő tárgyakkal.


Ezért nem működik az átjárás egy bölcsész alap és egy gazdasági mester között.


Én végül azt csináltam, hogy elkezdtem újból, elmentem egy gazdasági alapképzésre, de levelezői munkarendben.

Ha valakinek ez egy biztonsági B terv vagy akár váltana az eredeti A tervéről B-re, akkor szerintem érdemes lehet így levelezőin vagy akár nappalin is újra belevágni, mégha soknak is tűnik elsőre a 3 és fél év.

Elrepül az az idő is és csak előnyöd származhat belőle, lehet, hogy a jövőben többet fogsz érni 2 különböző alap diplomával, mint egy mesterrel.

2022. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!