Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van kereslet a munkapiacon...

Van kereslet a munkapiacon Természetvédelmi mérnökökre 2019-ben? Vagy ez is olyan szak amivel a Mekiben fogsz dolgozni a diploma után (büfé szak)?

Figyelt kérdés
Ha van valaki aki ilyen szakon tanul/tanult és van rálátása esetleg ismerőse/barátja aki ilyen körökben mozog, sokat segítene a személyes véleménye! :)

2019. jún. 2. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szinte minden szak esetében a felvin a szakleíráson belül, a végzés utáni kilátások valamint a szakmatérkép füles kattintva könnyen megválaszolható ez a kérdés. A végzettek 63 %-a végez diplomás munkát azt is átlagban 219 bruttó fizuért. Ez pl:egy villamos mérnök fizujának kevesebb mint a fele.
2019. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy odamenj... ismerős elelmiszerboltban dolgozik eladokent.
2019. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja es kornyezetmernoknek se menj.Sot az agrarmernok se jo valasztas sokszor...
2019. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Manapság kb mérnökként vagy orvosként lehet esélyed a munkapiacon ha felsőoktatást végeztél? :/

2019. jún. 5. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Lassan rájöhetnél ezek után, hogy ez attól függ, hogy a rengeteg mérnök szak közül mi érdekel. Egy villamos vagy IT-s mérnök Bp-en már tud kezdeni 300 nettó körül is. Míg egy természetvédelmi mérnök örülhet 150-nek is. Nézz körbe a felvin
2019. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gepeszmernok, villamosmernok, mernokinfo v valami hasonlo terulet nem zsakbamacska, ezekkel tutira elhelyezkedsz. Orvos is jó, bár én sosem gondolkoztam ebben, szóval nem tudok errol nyilatkozni. Azt tudom hogy nekik 5 ev az egyetem + utana szakosodnak.
2019. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Csak ha elhivatott és jó szakember vagy, és nem csak az egyetemi előadások meg vizsgák erejéig foglalkozol a szakmával, hanem szabadidődben, önkéntesen dolgozol valami természetvédelmi projektben, kutatásban stb, vagy olyan ambíciód van, hogy tudományos fokozatot is akarsz szerezni, és egyetemen phd-zol, kutatsz, oktatsz, stb. Lényeg az, ha megvan a diplomád, az önmagában semmit sem ér, állásinterjúra se nagyon fognak behívni, mert Nemzeti Parkok, civil szervezetek, vagy bármilyen természetvédelmi pályázatra, tudják, hogy konkrétan kit akarnak felvenni, egy adott pozícióra. Szóval munkád akkor lesz, ha eléred, hogy annyira szüksége legyen rád egy szervezetnek, hogy megkeressenek, egy konkrét állásajánlattal. Nem lehetetlen, akár az egyetem alatt felépíteni mindezt, de ahhoz tényleg az kell, hogy elhivatott legyél, és annyira szeresd valamelyik területet (legyen az botanika, ornitológia, rovarok vagy akármi), és amikor csak lehetőséged van rá, menj ki terepre szakemberekkel. De ha úgy állsz hozzá, hogy nyáron, inkább bulizni, meg fesztiválozni akarsz akkor nem fog menni.
2019. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget, sokat segítettetek!! ;)
2019. júl. 12. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ismerősöm meg TVM MSc-vel dolgozik kutyakozmetikusként. Ő dolgozott előtte a szakmában is, de nem bírta.
2020. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!