Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tennem ahhoz hogy...

Mit kell tennem ahhoz hogy mérnök/villamosmérnök legyek?

Figyelt kérdés

Miből kell ráhajtanom? Miből emelteznem?

Bevallom, rajzból NEM vagyok jó, de vonalzókkal körzőkkel imádok dolgozni, és egyik másik nagyon jól is sikerül.:)


És ugyanezek a kérdések a villamosmérnökre is vonatkozik!

Miből hajtsak rá, miből emleltezzek?


Mi fizet jobban? Ti melyikkel foglalkoznátok a kettő közül?


2010. júl. 8. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Matematikából, fizikából, informatikából legyen erős ötösöd. Fakultáljál matematikából, hogy megtanult a deriválást és integrálást. Ismerkedj meg a programozással is.
2010. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 czibles ***** válasza:
meg nem árt, ha elektronikát is tanulsz középiskolában, mert teljesen más mint a fizika ezen része.
2010. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oks, szerintem a villamosmérnök kilőve...

A sima mérnöknek is kell info, mert azt utálom?!:S

2010. júl. 8. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs sima mérnök, csak amelyik éppen megborotválkozott. Val építészménök, villamosmérnök, építőmérnök, vegyészmérnök, gépészmérnök, közlekedésmérnök... És igen, többé-kevésbé mindegyiknek kell valamennyi informatika.
2010. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ÉPÍTÉSZ.
2010. júl. 8. 18:33
 6/8 czibles ***** válasza:

gondolom műszaki rajzot sem tanulsz középiskolában.

enélkül még a rajz alkalmasságid se lenne meg, enélkül meg semmiképpen nem vesznek fel.


maradj a villamosmérnöknél. elektrót meg lehet tanulni egyetemen is. (hallottam olyat is hogy aki már tanulta ezt középsuliba, azt direkt szívatták, mondván, hogy ne bízza el magát, hogy ezt már ő úgyis tudja...)

2010. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 czibles ***** válasza:

BME építészmérnöki rajz alkalmassági:

[link]

2010. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én jártam rajzolni és az ottani tanárom felesége építészmérnök. Bár én nem az akartam lenni/lettem (hanem villamosmérnök) kértem néha ilyen feladatokat tőle csak hogy kipróbáljam. Egyáltalán nem megcsinálhatatlan, vagy olyan nehezen tanulható. Persze ez embertől is függ.

Nem árt ha a matekot a kisujjadból kirázod... Na meg ha a fizikához is értesz valamennyit... :D

Informatika is csak logika.

Egyébként meg a fizika egy nagyon szép tudomány. Ki ne akarna ezzel foglalkozni?

Én villamosmérnökit ajánlom. Jól is keresnek. Gyakornokként is kapkodnak.

2011. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!