Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd szeretnék lenni. De...

Ügyvéd szeretnék lenni. De mit kell hozzá tanulni? Mit csinálnak pontosan az ügyvédek?

Figyelt kérdés
Ügyvéd szeretnék lenni, de pontosan nem tudom mi kell hozzá. Én inkább humános vagyok. És egy ügyvéd pontosan mit csinál? Érdekel ez a terület. és inkább ügyvéd vagy jogász? mi a különbség?
2010. júl. 8. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Jogi egyetem, ahhoz meg töri és magyar kell a felvételin.
2010. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

De mi érdekel rajta, ha azt sem tudod, hogy mit csinál?

Egyébként ahogy már írták töri és magyar. És elég magas a ponthatár, szóval húzz bele.

És először csak jogász leszel (ha elvégzed az egyetemet). Utána lehetsz majd ügyvéd..

2010. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
felvételhez magyar-töri kell, de nehéz lesz bekerülni, ráadásul most még inkább nőttek a pontok, mert csökkent a helyek száma, mert túlképzés van, tehát elhelyezkedni sem egyszerű, ráadásul egyetem után nem is kapsz egyből munkát, hanem sokszor még neked kell fizetned, hogy gyakornok lehess. és nem vagyok biztos benne, de azt hiszem, hogy az ügyvéd is jogász, csak másfelé szakosodott.
2010. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg: jogi egyetemet kell végezned, egészen pontosan jogász szakot. Szakosodni csak évekkel a bekerülés után kell.


Fogalmazhatunk úgy, hogy minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd. Mert ezer felé szakosodhatsz vele, és tévhit az, hogy jogi diplomával nem lehet elhelyezkedni. De nagyon fontos, hogy hol tanulod.


Mindenképp magyarral és történelemmel kell bekerülni, ezekre nagyon gyúrj rá, de persze a többi tárgyat se hanyagold el, mert valamennyire beleszámítanak a pontjaidba.


Ez az oldal elég jól összefoglalja, hogy a végzett jogász mit csinálhat pontosan:


[link]

2010. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Jó az irány!:)
2010. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha jót akarsz elfelejted. Épp ma olvastam egy jogi fórumon:

"Szörnyű ma a pályakezdő jogászok élete. Nekem már a szakvizsgám is meglehetne. 2005-ben végeztem és azóta sem tudtam sehol sem jogászként elhelyezkedni, de még normális „fehérgalléros“ munkahelyen sem. Csak fizikai, alkalmi munkákat kapok öt éve és azt is csak nagyon ritkán. Nyaranta eddig napszámba jártam, de most már oda se tudok menni (persze ilyenkor el kell titkolni a diplomámat és azt kell sokszor mondanom, hogy 8 osztályt végeztem). Az elmúlt néhány hónapban dolgoztam, persze betanított munkásként, szalag mellett egy gyárban. De voltam már építkezésen is segédmunkás. Nagyon szenvedek már ettől. Hiszen 2005-ben summa cum laude minősítéssel végeztem a jogon és a leckekönyvemben csak ötösök vannak. Ezen kívül angol, német és orosz nyelvből felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezek. TDK-ban is részt vettem és semmi.


Sok végzett jogászt ismerek, akik még régebb óta keresnek állást (én is minden létező helyre beadtam) és csak nagyon jó esetben segédmunka van (ha a dr-t letagadják)."

2010. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszban idézett summa cum laudés úriember/hölgy nagy kamus, meg kell hagyni.


Lehet, hogy nem megy egyből az elhelyezkedés, és igen, lehet, hogy nem lesz mindenkinek rögtön álommelója friss jogászként, de hogy ennyi nyelvvizsgával napszámba menjen valaki, ahhoz nagyon hülyének kell lenni. Mert akkor már inkább irodai munka, fordítás, akármi.


HR-esként mondom, ez nem igaz sztori. Ha pedig mégis, akkor az az illető önhibája, és közel sem általános.

2010. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Utolsóval értek egyet, én nem rég végeztem és nem summa cum laude, és van biztos állásom, pedig nincs hátszelem. Ahogy mondani szokás: "aki hülye haljon meg".

Egyébként a párom villamosmérnök (dr.), ugyanis phd-zett is, van szakmérnökije is, tehát egy évtizedet töltött kb az egyetemen, és 1éve nincs munkája...

Nem azt mondom, hogy egy jogásznak ma kolbászból van a kerítés, mert nincs így, meg azt se mondom, hogy rosszabb egy villamosmérnöknek, sőt...de szánalmasnak tartom, hogy manapság csak azért megy valaki orvosnak/mérnöknek, mert állítólag hiány szakma. A testvérem általános orvosit végzett, rezidenshelye nincs, ki van készülve 2 éve, de nem bánta meg, mert ez vot az álma, na már most, ha ő nem az álmait követte volna, és mondjuk mérnökként lett volna ugyanez vele, nem tudom mi lenne szegénnyel. Most sincs jól, de legalább ha mázlija lesz azt csinálhatja, amit szeret.

2010. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Érdekel, mert szeretnék segíteni az embereken, leginkább az az ága érdekel , ami a gyerekvédelemmel és a házasságaggal foglalkozik, mármint ha elváltak és utána, ki mit szeretne... szóval értitek.


Én is sokat hallottam, már, hogy mostanság nem-igen van munka az ügyvédeknek, de lehet, hogy ez változni fog , mire oda kerülök, hogy dolgozhassak is. :S Ki tudja...


Köszönöm a linket, sokat segített. :)


Lenne még pár kérdésem :)

Elég hosszú folyamatnak látszik... :/

Nagyon nehéz? Sokat kell tanulni? A szakvizsgadíjak nagyon drágák?

És mikor lesz fizetésem is? A szakmai gyakorlat alatt kapok pénzt is? És a gyakorlat alatt, milyen munkát kapok?


Kb. ennyi, eddig... :$

Előre is köszi mindenkinek:)

Aki tud válaszolni, a

2010. júl. 10. 18:24
 10/10 A kérdező kommentje:

Az előttem lévő kommentezőnek:

Sajnálom a párodat. Sajnos mostanság az sem talál munkát, aki eleget tanult hozzá. Remélem mihamarabb talál vmit . :)

2010. júl. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!