Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdasági OKJ-s tanfolyamokr...

A gazdasági OKJ-s tanfolyamokra tényleg javarészt azok járnak, akiknek már van diplomájuk?

Figyelt kérdés

Az Éjjel-Nappal Budapestben volt, hogy Evi beiratkozotz egy ilyen képzésre, ahol szinte csak diplomások voltak, csak ő volt egyedül érettségivel. Mindenki felszólalt, és mesélt magáról egy kicsit, hogy ilyen elit angol egyetemre járt, annyi nyelven beszél, így sikeres vállalkozó, úgy svéd logisztikai központot igazgat félállásban. Teljesen elvoltak szállva maguktól, nagyon leereszkedő hangnemben beszéltek Evivel is.


Én ősztől kezdek el egy ilyen képzést, remélem nem ez vár rám :/



2019. jún. 23. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Jaj hát én most nagyon nevetek ne haragudj😂😂
2019. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mi a fene ***** válasza:
Az egy hülye műsor volt.A valóságban OKJt-t szerényebb emberek végzik, akiknek se idejük, se pénzük iskolai oktatásra, csak kell a papír, de azért nem árt tanulni, ha komolyan akarod csinálni.
2019. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha olyan szakképzésről van szó ahova csak érettségivel is lehet menni pl. pénzügyi-számviteli ügyintéző nem sok diplomás lesz (max más területről), mert ez bármilyen gazdasági diplomához képest hátralépés. Mintha egy felsőfokú nyelvvizsga utána ugyanabból a nyelvből elmennél alapfokú vizsgára, teljesen felesleges pénzkidobás. Viszont pl adótanácsadó képzésen sok a diplomás, mert ide csak diplomával vagy mérlegképes OKJ-s végzettséggel lehet jelentkezni. Én ezt végeztem, de nem emlékszem hogy bárki külföldi elit egyetemről lett volna és teljesen normálisan viselkedtek velem a többiek.


Inkább csak arról volt szó hogy egy előre megírt sorozatban szegény érettségis lánnyal milyen szemetek és lenézőek a diplomás sikeres emberek. Azért eddig se voltam jó véleménnyel az ENB-ről, de köszönöm hogy tovább erősítik a diplomás közgazdász=lenéző beképzelt pitsa sztereotípiát.

2019. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!