Hinimini kérdése:

Tanár képzés gyakorlat?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok menni egyetemre tanár képzésre általános iskolai tanár,leszek 4+1-év a képzési idő és ebbe az időbe van gyakorlati óra is azokat elvégezhetem itt abba az iskolába ahová én jártam? Nyíregyházára megyek és Tornyospálci,vagyok taníthatok gyakorlatban itt Tornyospálcán? Vagy van az egyetemnek egy olyan kijelölt, hely ahol meg lehet csinálni a gyakorlatit?
2019. jún. 26. 19:45
 1/3 A kérdező kommentje:
A nehéz felfogásuaknak: Tornyospálcán végeztem az általános iskolai éveimet .
2019. jún. 26. 19:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, mert szigorították a köznevelési törvényt, már csak diplomával (max. a nyelvvizsga hiányozhat) lehet tanítani. Ennek hiányában csak a kijelölt gyakorlóiskolákban, felügyelettel.

(Mikor én végeztem, még lehetett utolsó évesként állást vállalni, így pl. így tudtam le a gyakorlótanításomat is. Ma már ezt nem tehetném meg...)

2019. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engedélyezheti az egyetem kérelemre, de csak akkor, ha az adott iskolában és a szakpáron legalább az egyik mentortanárnak van mentortanári végzettsége.
2019. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!