Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri tovább...

Szerintetek megéri tovább tanulni?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok,egyelore nem tudom mit szeretnék majd dolgozni...van olyan szak ahova igy is megeri tovabbtanulni mert sokmindent lehet vele kezdeni kesobb? Tanacstalan vagyok a tovabbiakat illetoen,ti hogy dontottetek?

2019. júl. 2. 07:40
 1/6 anonim válasza:
48%
Én nem fogok , jövőre érettségizek ,aztán megyek dolgozni. A tanulás nem az én műfajom ,dolgozni pedig szeretek. Most is napi 9-10 órát dolgozok a vakációban , és sokkal szívesebben csinálom ezt, mint a tanulást.
2019. júl. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En azt javaslom, hogy ha nem tudod, hogy pontosan mit szeretnél, akkor menj el dolgozni, közben láss világot, gondolkodj, nézd az egyetemi szakokat, es törd az agyad, hogy mi illene hozzád. Ha megvan a kívánt szak, akkor több lesz a motivaciod, hogy én ezt szeretném, minthogy csak annyi, hogy kell egy diploma.


Amúgy milyen tárgyakból vagy jó? Miből teszel emelt érettségit?


Pl egy gépész vagy villamosmérnöki diplomával sokmindent lehet kezdeni, de ezeket motiváltsag nélkül nagyon nem javaslom. Esetleg pl gazdálkodás és menedzsment, az is elég sokrétű

2019. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy jó ideje érettségivel dolgozok. Annyit ér a munkaero piacon, mint a 8 általános.

Mindenképp megéri tanulni még. De ha nincs jelenleg konkrét ötleted, hogy mit, akkor ne csináld. Dolgozz, tegyél félre, aztán ha kitalàlod mi szeretnél lenni, majd visszaülsz a suli padba.

(én is munka mellett járok egyetemre)

Szerintem csak azért ne kezdj el egy szakot, mert nincs más ötleted. Az állami felévek értékesek (és a saját éveid is), ne pazarold el olyanra, amit nem fogsz használni.

Olyanra menj ami érdekel és szeretnél benne dolgozni.

Sokan mennek kamu szakra céltalanul..

2019. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A dolog másik oldala, hogy ugyan most alig húsz évesen lehet, hogy szeret valaki "dolgozni" - gondolom, ez alatt fizikai(bb) munkát ért -, de 50 fölött már nem lesz könnyü - márcsak az egészségi állapota miatt sem -, és akkor keresni valami könnyebbet gyakorlatilag lehetetlen.

De ha te nem tudod, mit akarsz csinálni, akkor próbálj meg pár területen doglozni és ha megtaláltad a helyedet, akkor még mindig van lehetöséged ott megszerezni a szükséges feölsöfokú képesítést. (És egyetemre akár 50-60 évesen is lehet menni!)

2019. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
En 23 evesen dontottem el hogy felvetelizek sajnos a matekot elrontottam,de most osszel megyek javitozni es megyek tovabb villamosmernoknek nappalin, eddig dolgoztam, segedmunkaskent epitoiparban, eladokent, es most muszaki teruleten dolgozom es lepnek feljebb csak erettsegivel mar nincs lehetoseg
2019. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megérheti, de sokaknak nem éri meg. Próbáld megtalálni mi érdekel, (ez nem feltétlenül egyetemi képzés, lehet szakma is), és az alapján dönts.
2019. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!