Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három év pszihológia után...

Három év pszihológia után csak pszihológiát lehet mesterképzésen elvégezni?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, pszihológiát akarok tanulni, de elvesztem az információkban. Három év után csak pszihológiára lehet továbbmenni ? akkor ez miért nem egy osztatlan 5 éves képzés ? vgy mást is lehet mesteren végezni utána?
2019. júl. 20. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mást is (szociológia vagy sok más BTK-s szak), csak semmi értelme, mivel ahhoz túl nehéz bekerülni (államira), hogy utána egy másik MSc-re menj vele.
2019. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző specializációk..

[link]

2019. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak azért gondolkodtam el egyáltalán a kérdésen, mert mi van ha 3 év után rájövök, hogy mégsem az amire cvágyok, 3 év után viselkedés elemzőként mit kezdek
2019. júl. 20. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de sok esetben el kell még végezned mesteren akkor ilyen kiegészítő tárgyakat, ha azzal nem kimondottan releváns alapszakot végeztél.


Amúgy légyszi, ha már középiskolás vagy, és ezzel szeretnél foglalkozni a jövőben, akkor tanuld már meg helyesen leírni: pszichológia

2019. júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vágj bele a pszichológia alapképzésbe, ha utána a pszichológia mesterképzést és a pszichológusi munkát is vállalod (amely egyébként elég sokféle lehet). Az alapdiplomával semmire sem mész a munkaerőpiacon, és tudtommal belépésre sem jó máshova, csak pszichológia és egészségpszichológia mesterképzésre (illetve más mesterszakokra való belépéshez plusz krediteket kell csinálnod önköltséges részképzéseken). Egyszóval ha az 5 év közben, mondjuk 3 év után gondolod meg magad, elveszítesz 6 állami támogatású félévedet a 12-ből, a fiatalságodból 3 évet és kezdhetsz valami egész másba legelölről, egy újabb alapképzéssel. Nem éri meg. Ha nem vagy biztos a dolgodban, keress fel egy pályaorientációs szakembert, vagy legalább töltsd ki a felvi.hu-n a pályaorientációs önismereti tesztet.
2019. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mesterképzésen több pszichológus irány közül lehet választani. Nem tudom, hogy mik vannak, de van klinikai pszichológus, marketingpszichológus és tanári szak. Lehet még több is.
2019. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!