Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kispál és a borz szövegeihez...

Kispál és a borz szövegeihez mit szóltok? Pl a "Küldi a megoldást" az kiről/miről szól?

Figyelt kérdés
Jó számok, de nem csak arról van szó, hogy jól rímelő szavakat szed össze véletlenszerűen, amiknek semmi köze a mondanivalóhoz, aztáz meg utána "belemagyarázódik" valami. Nem túlzással használja a "költői szabadságot".
2010. júl. 15. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is értelmetlennek látom a szövegeit, persze ettől még lehet, hogy csak én nem értem. Pár Kispálos leosztott már ezért, hog én vagyok a hülye, amiért "nem látom meg a mélyebb tartalmat", de soha senki nem magyarázott meg még nekem egyetlen Kispál szöveget sem. :)

Egyetlen kivétel a Ha az életben, azt értem. :)

2010. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hát igen néha ezt is csinálja Lovasi úr, de az esetek nagy részében a szövegnek komplex metaforikus jelentése van, nameg tele van költői képekkel, szinesztéziával. Bőven kihasználja a költői szabadságot, de a számainak legalább van mondanivalójuk és zenei alapjuk, nem úgy mint néhany kortárs "zenésznek".
2010. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

félre ne értsetek.

én szeretem a számaikat.

sőt tudom is, hogy zeneileg is össze vannak rakva .(amikor le akarok szedni egy két számot gitáron, megizzadok vele rendesen, vagy beletörik a bicskám). Csak a szövegeit nem mindig értem. pl a fentit se (Küldi a megoldást)

2010. júl. 15. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

a kispál számokban az a csodás, hogy mindenkinek mást jelent...


a küldi a megoldást nekem például ezt mondja:

számomra azt jelenti, hogy a főhősnek szerelmi bánata van és gondol vissza a saját történetére, mintha egy filmet nézne, és közben próbál rájönni a megoldásra, hogy újra szép és jó legyen minden. Kifejti, hogy ő mit meg nem tenne, hogy helyrehozza a dolgot, még "kékítőt old az ég vizébe" vagyis még az eget is újrafestené, csakhogy újra jó legyen minden. A harmadik versszakban kimondja a bús ember egyetlen kívánságát, melyet 3szor is kíván, mert nem úgy alakul, ahogy elképzelte, végül rá kell jönnie, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet helyrehozni.


Nekem nagyjából ezt mondja el, olyan számomra ez a szám, mint egy rossz szerelem elsiratása...


persze lehet teljesen mást mond ez a szám, erről magát Lovasit kellene megkérdezni, ez csak egy nézőpont, amit leírtam.

2010. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!