Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki Boszniában...

Van itt olyan aki Boszniában él? Milyen ott élni? Milyenek az emberek? Jól meglehet élni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem élek ott, de jártam több alkalommal is Boszniában, így megpróbálok választ adni:


Az emberek szerintem zseniálisak. Nyitottak, közvetlenek, elképesztően barátságosak, főleg, ha azt látják, hogy beszélsz pár szót a nyelvükön.


Ott élni nehéz. A fizetések rosszabbak, mint nálunk, a fiatalkorúak munkanélkülisége 40% körüli. A fél bosnyák társadalom Svájcban és Németországban dolgozik, a vidék telis teli van újonnan építés alatt álló félkész házakkal, szemmel látható jele annak, hogy a nyugaton dolgozó bosnyákok haza készülnek egy szép napon.


Egyébként egy végtelenül komplex és vészterhes történelemmel átitatott ország. Én nagyon szeretem, mert rengeteget megtanít a világból. Egy egész másik világ, mégis itt van Európában, egy köpésre tőlünk.


Látogatni, nézelődni, a helyi kultúra-mixet megcsodálni, jókat enni, emberekkel találkozni fantasztikus. Az egyik legjobb ország erre egész Európában. De élni nem tudnék ott. Munkalehetőség nincs, angolul nem sokan beszélnek és nem túl jól, a levegő minősége Európában az egyik legrosszabb, a vezetéskultúra kimeríti a hírhedt balkáni vezetés fogalmát, a tömegközlekedés nehezen kiismerhető és a nyugatiak által leselejtezett járművekkel történik stb.

2020. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!