Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Shakespeare művében Romeo és...

Reydelmundo1 kérdése:

Shakespeare művében Romeo és Júlia hősöknek számítanak szerintetek, mivel ő miattuk kibékült végül a régi két családi háború? Saját véleményetek érdekelne engem.

Figyelt kérdés
Köszonom elore a valaszokat

2020. jan. 21. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rómeó és Júlia nem hősök, hanem egy szörnyű tragédia áldozatai.
2020. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igenis meg nemis. Nem , mivel nem igazán csináltak semmit a 2 családdal , csak tovább szították az ellentétet a szerelmükkel . És a családok csak a haláluk útán jönnek rá , hogy mekorra hülyeséget csináltak. Hősök mivel "hősiesen" kitartottak egymás mellett , annak ellenére , hogy mindenki elítélte őket . És ennek a hozzadéka , hogy a 2 család rájött , hogy értelmetlen a viszály , amiről már nem is tudják mi óta tart. A haláluk szükséges , szóval ők inkább szerelmes áldozatok, akik végre felébresztik a kábult rokonaikat a vérengzésből . De megfogtál , nem igazán tudom eldönteni . Félhősök .
2020. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hősök. Nem győztek le senkit, nem mentettek meg senkit, nem hoztak semmiféle áldozatot egy eszméért, inkább csak önmagukért. Ők tényleg csak szerencsétlen áldozatok.
2020. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat

:)

2020. jan. 22. 05:12
 5/5 anonim válasza:

Nekem nem igazán imponál az egyéniségük, de attól még miattuk békült ki a két família.

Szóval számomra unszimpatikus hősök. :D

2020. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!