Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az emberek teljesen bizalmatlanok már egymással?

Figyelt kérdés

Sokszor nézem, hogy egy házban lakó emberek még csak nem is köszönnek egymásnak, még akkor sem köszönnek vissza, mikor a másik köszön. Nem ismerjük a mellettünk élőket. A mi időnkben (36 vagyok)még az egész házat sőt lakóterületen élőket ismertük. A gyerekek egymással barátkoztak. Ma is ha kimegyek a játszóra nézem, hogy képtelenek a gyerekek kapcsolatot teremteni, mert a szülők is csak ülnek némán egymás mellett. (nincs példa)

Mindenki sápítozik a jó kapcsolatok után, de nem vagyunk képesek semmit sem tenni értem mert elöltük a bizalmat. mit lehetne tenni vagy mit tennél ez ellen?


2010. júl. 23. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd ha összeomlik ez az egész embertelen rendszer, akkor máshogy lesz. Mert ez ennek csak egy vetülete, ugyanezt megfigyelheted álláskeresésnél, vagy a közlekedésben is.
2010. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem bizalmatlanság, hanem érdektelenség. Ami talán rosszabb, mert a bizalmatlanság áttörhető, de az érdektelenségen nem lehet változtatni. ha közömbös vagyok, és nagyívben tojok arra, hogy kik a szomszédok és mi van velük, akkor ők is így fognak érezni... Ez átcsaphat ellenségeskedésbe, unszimpátiába...


Én kertvárosi környéken lakom, és hála az égnek itt nagyon jó szomszédi közösség van (pedig nagyváros!). Most pedig készülök életem első társasházi lakásába költözni, és hatalmas szeretettel fogadtak, pedig zömmel nyugdíjas korúak a lakók, én meg 25 vagyok :)


Öngerjesztő. Én érdeklődéssel fordultam feléjük, ezért ők is. Szerintem.

2010. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az idősebbekbe még szorult némi modor.

Én ezt vettem észre melóhelyen, általában mindig jobban kijöttem idősebb kollégákkal, a fiatalabbak között viszont már - egykét kivételtől eltekintve - nagyon sok volt a kifejezetten rosszindulatú, szemét ember. Aki abban leli örömét, hogy másokat csesztessen.

2010. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Néha jogos, én társasházi lakásban lakok egyedül, a többi lakó ablakból leselkedő nyugdíjas, meg gyerekes család, nem igazán lenne közös téma, meg néha lehet látni egy állítólag itt lakó csajt, az se köszön vissza.
2010. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
az már gáz, ha nem is köszönnek. az már udvariatlanság. az, hogy nem vagytok jóban egymással és sokan mások is így vannak, ez a hülye világ miatt van. olyan sok rossz dologról lehet hallani, egyre több "beteg" agyú ember mászkál az utcán, az emberek félnek kicsit. a másik meg az, hogy annyi sok gondja baja van az embereknek mostanában, hogy már észre sem veszik a saját környezetüket. csak a saját világukban vannak - élnek, ahol teli vannak feszültséggel és bajjal. szóval nehéz ez az élet, de reméljük lesz jobb is. mostanság sajnos az emberek ahogy elnézem csak néznek ki a fejükből, agyalnak hogyan lehetne jobb, hogyan szerezzenek melót, miből adjanak enni a gyereknek, miből fizessék ki a következő számlákat, stb. szinte életművészek vagyunk már ebben a világban.
2010. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy az emberek nem szeretnek kirakatban élni, nem vágynak arra, hogy mindenki tudjon a dolgaikról.Egyrészt jó a valahova tartozás, de ez sokszor azzal is jár, hogy valójában idegenek olyan dolgokba is bele/akarnak/ szólnak, ami nem rájuk tartozik. Régen viszonylag egyforma körülmények között éltünk, ez mára megváltozott.Akinek kevesebb a lehetősége, azt bántja, ha a másiknak jobban megy, igy az esetleg nem mondja el és nem is utal arra, ő hogy él. Viszont egy beszélgetésben esetleg " lebukhat". Másrészt, mindenki örül, ha a saját dolgait el tudja rendeznu, nem biztos, hogy arra vágyik, hogy mindezek után mások problémáját is hallgassa. Látod itt is feltesz valaki egy kérdést és milyen, egymással homlokegyenest ellenkező válaszokat kaphat a különböző emberektől. A politikusok " sikeresen" elérték, hogy az embereket már az ilyen hovatartozásuk is összeugrassza, családtagok vesznek össze emiatt, nem beszélnek egymással stb. Egy jól" menő" társadalomban az emberek kiegyensúlyozottak, de egy ilyen szétcincált, megalázott, kirabolt, átvert stb. országban az emberek örülnek,hogy élnek, s nincs energiájuk másokra.
2010. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem is ez a legnagyobb probléma,hanem az,hogy családon belül is sokszor felmerül ez.Sajnos tapasztaltam már én is,és baráti körben is akad nem egy példa.Nem akarom fényezni sem magamat,sem őket,de szerintem nem rajtunk múlt,hogy ezt a bánásmódot kapjuk.A lakóközösségre visszatérve,valóban inkább érdektelenség áll a háttérben,mert az ember inkább a saját családjára koncentrál.Bizalmatlanságnak meg annyi szerepe van,hogy tényleg sok a képmutató ember,és nem nagyon merünk már idegenekkel semmit megosztani,mert sose tudhatjuk,hogy mikor forgatja ki a szavainkat és mikor pletykálja ki.Meg manapság már nem is "divat" a szomszédolás.Nagyimék is panelházban laknak,és pl az a lakóközösség kivétel az anyukák is mindig együtt beszélgetnek-szóval láthatod,van még ilyen.

Az meg tipikus magyar "népszokás",hogy sápítozunk minden után,de a kisujjunkat meg nem mozdítanánk az érdekében.

Engem inkább döbbent le az,amit a tv-ben láttam többször is,hogy az USA-ban az egyik családtag az egyik államban lakik,a másik a másikban és 7-10éve nem látták már egymást.Pedig max.3órás repülőút és ott szerintem nem szakadnak bele az árába sem.

21/L

2010. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az hagyján, előző!

Az unokatesóm Kanadába ment férjhez. A férje és a szülei ugyanabban a városban élnek, de 11 éve nem látták egymást. Természetesen felmerült, hogy valami probléma van köztük, de nincs! Ő is és a szülők is tagadják, hogy bármi lenne, ők jól megvannak. És háromhavonta beszélnek telefonon! Úgy, hogy kocsival fél óra, és mindkét fél középosztálybeli körülmények közt él, saját autóval 8a szülőknek kettő is van). Van, ahol ennyi az igény. :)

2010. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az igen:) szóval előbb tényleg a családoknak kellene összetartóbbnak lenni,mert ez a fő probléma.
2010. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Esély sincs, amíg a Nyugatot majmoljuk... Meg a Tasnádi-féle maffiózók a követendő példa.


Ide illik ez a vicc:

- Nagykörút közepén Mercedes villogó indexlámpákkal, mi az?

- Pontosan tudom, hogy nem lehet itt megállni, de baromira nem érdekel.

2010. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!