Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikai berendezkedés...

Az amerikai berendezkedés miért alakult úgy hogy elveszett ember vagy ha nincs autód és jogsid a távolságok miatt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 3. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyok a távolságok. Nem mint itt, hogy bármerre elindulsz, 10 km-en belül lesz legalább egy kis falucska. Ott van hogy 100km-t is autózol két város között, és az egész úton egyetlen bezinkút a megálló, esetleg egy poros kis motellel meg egy kocsmával megtoldva.
2020. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
épp ez volt a kérdés lényege hogy miért alakítottak ki ilyen nagy távolságokat miért nincs ott sokkal közelebb egy falu vagy egy bolt, bármi
2020. márc. 3. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Hogy mi? A távolságokat nem az ember alakította ki, nagy a kontinens.
2020. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert az Észak-Amerikai kontinens olyan bazi nagy, hogy az a közel 300 millió ember aki az USA-ban él, még igy is csak ennyire tudja belakni.
2020. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Miért alakítottak ki ilyen nagy távolságokat?" Nem az emberek alakították ki. A kontinens nagy és nem sűrűn lakott. Az emberek ott is, ahogy mindenhol, nagy városokba települnek ahelyett, hogy falvakban, szétszórva élnének.
2020. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
A "nagy a kontinens" nem jó válasz, mert attól a városokat még lehetett volna közelebb építeni egymáshoz, legfeljebb marad lakatlan terület (van pár ország így), másfelől a városok közt van tömegközlekedés, emellett az emberek nagy része gyakrabban utazik a saját városán belül, mint kívülre. Viszont városon belül is szar a tömegközlekedés, szóval a kérdés még fennáll.
2020. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

"A "nagy a kontinens" nem jó válasz, mert attól a városokat még lehetett volna közelebb építeni egymáshoz"

Akkor egyes városok közelebb lennének egymáshoz, mások viszont ugyanennyivel messzebb. Ebben nem sok ráció van, kivéve ha eleve a földrajzi adottságok miatt lesz a terület egyik fele sűrűbben lakott, a másik fele kevésbé.


"másfelől a városok közt van tömegközlekedés"

A városokat jellemzően hamarabb alapították, minthogy elterjedt volna a tömegközlekedés, azaz ez nem releváns tényező.


"emellett az emberek nagy része gyakrabban utazik a saját városán belül, mint kívülre"

Ebből a nézőpontból pedig pont jelentéktelen a városok közti távolság.

2020. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mekkora a kontinens, mert leegyszerűsítve a belseje üres, a partmenti államokban meg ugyanúgy milliók élnek egymás nyakán, mint Európában.


Az viszont tény, hogy nagyon más a beépítési jelleg. Európában 1 millió ember az anno az Erzsébet hídtól a Keletiig elfért. Amerikára kevéssé jellemző ez a létforma, ott egy vacak egymilliós város is garantáltan elterülne Székesfehérvártól Hatvanig. 6-7 szobás kertes házak formájában. És az se úgy, mint nálunk, hogy Mari néni kinyúl a vályogház ablakán, és megfogja a főutcában nyomuló kamionokat. Másik kezével meg átér a szomszédasszony ablakához.


Valahogy Amerikában nagyobb az egy főre jutó, illetve egy fő által elvárt élettér, mint Európában, pláne Ázsiában. Szerintem valahol itt kéne keresné a miértet.


A többi már csak következmény. Bizonyos népsűrűség alatt nem lesz gazdaságos tömegközlekedést szervezni, tehát nem fognak, és ez bizony nem csak Amerikában van így, mert ha lemész a BKV térképéről, akkor sajnos rá kell jönnöd arra a gyalázatra, miféle rettenet napi 5 órát ingázni csak a másodok faluból. (Nem mindenki születik kétvágányos fővonal mellé.) Sajnos Magyarországon is teljesen le vannak írva az emberek, és el is vesznek...

2020. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott is vannak sűrűn lakott részek, pl a partvidékek, meg kevésbé azok, pl Sziklás-hegység.
2020. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"emellett az emberek nagy része gyakrabban utazik a saját városán belül, mint kívülre"

"Ebből a nézőpontból pedig pont jelentéktelen a városok közti távolság."

Igen, Captain Obvious, épp erre utaltam, hogy a kérdés azért jogos, mert az autó szükségessége a mindennapi életben leginkább a városodon belül merül fel, ehhez képest nagyon elvitték a válaszadók a témát a városok közti közlekedés irányába. Majd igyekszem figyelni, hogy itt egyszerűbben kell fogalmazni :/

2020. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!