Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket zavar a raccsolás?...

Titeket zavar a raccsolás? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Már oviban is jártam logopédushoz, aztán alsóban valahogy abbahagytam. Pár éve döntöttem el, hogy megtanulok "szépen" beszélni, mert úgymond gáz, meg szekáltak is miatta. Most 17 éves vagyok. Rengeteg gyakorlatot csináltam a netről, könyvekből, mindenfélét, egy éve már pörög is rendesen az r hangom. Próbáltam más hangokhoz kötni, mindent amit a logopédia mond, sok esetben sikerül is. Otthon családi körben sokszor bele is tudom építeni a spontán beszédembe, mikor figyelek rá. De valamiért mások előtt nem megy. Ha nagyon koncentrálok, akkor sem, pl mikor suliban válaszolok valamire az osztály és tanár előtt, vagy felolvasok valamit képtelen vagyok kimondani.


Mit tudnék tenni hogy sikerüljön? Valakinek esetleg van/volt hasonló problémája? Válaszaitokat előre is köszönöm.



2020. márc. 14. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta raccsolok, közepesen feltűnően. Engem is zavart tini koromban, mint téged most. Aztán elmúlt az az érzésem, hogy zavartatnom kellene magam, sőt, én csinálok viccet magamból, hogy a kollégák ne piszkáljanak vele. Mióta látják, hogy nemcsak veszem a lapot, de én vagyok a "legszemetebb" magammal szemben, azóta senki nem piszkál :) Jó trükk. Direkt és szánt szándékkal tömöm tele a mondókám r betűs szavakkal, hadd röhögjenek! Már a céges emaileket is Lóbelttel írom alá.


A beszédhibák nem vonnak le senki értékéből, tudod.

2020. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Logopédus tud segíteni.
2020. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!