Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan látod az irodalom és...

Hogyan látod az irodalom és az olvasás jövőjét? Te mit teszel annak érdekében, hogy ez a kultúra fennmaradjon?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 09:40
 1/3 Elizabetke válasza:
Hát az olvasással az a gond hogy egyre kevesebben olvasnak. Az irodalom nos egyre kevesebben érdeklődnek versek, költők,mesék, könyvek iránt. Úgy tudsz segíteni hogy többet olvasok és a barátaidnak is ajánlod hogy minél többet olvassanak.🙂📖📖
2020. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Versekre nem igen van igény már, ahogy én látom.


Aki olvas, az is inkább regényt olvas. Leginlább pl mostani filmekhez, játékokhoz kapcsolódót, vagy csak simán azt ami felkapott. Ennek szerintem az az oka, hogy a régi könyvek mai szemmel mérhetetlenül unalmasak. Senkit se érdekel pl egy tengerpart 2 oldalas meseszép leírása, mikor tavaly a Horvát tengerparton nyaralt...

A régi kömyvek közül szerintem ritka, ami úgy fog fennmaradni, hogy tényleg szeretik az emberek. (Nem csak az iskola miatt szenvedik magukat végig rajta)


Én szoktam olvasni. S direkt beszereztem pár fizikai könyvet/képregényt is, hogy a gyerekemnek legyen valami kézzelfogható is. :) Meg biztos kap tőlem majd egy csomó könyvajánlást, nem fog úgy járni, mint én. (8. végén tudtam meg, hogy vannak sci-fi/fantasy könyvek. Akkor fejest ugrottam az AVP univerzumba, majd jött H.P. Lovecraft, Robert E. Howard, Edgar Rice Burroughs :) )

2020. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mustafa33 ***** válasza:
100%
A könyv a kutyán kívül az ember legjobb barátja. A kutyán belűl túlságosan sötét van az olvasáshoz.
2020. ápr. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!