Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondotak a halál utáni...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Mit gondotak a halál utáni élettel kapcsolatosan a legelső társadalmak?

Figyelt kérdés
Ez engem nagyon régóta érdekel és remélem most jól tettem fel a kérdésemet,mert engem mindig is érdekelt az,hogy a régi időkben mit gondoltak az emberek arról,hogy mi lesz/lehet az emberekkel haláluk után.

#halál #élet a halál után #létezés a halál után #van élet a halál után
2020. máj. 9. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre teljesen jó példa a Tóra (kb. a bibliai Ószövetség), de körülnézhetsz az egyiptomi, sumér, mezopotámiai, vagy a görög/római mitológiában is.

Ezeknél korábbi civilizációkból nem igazán maradtak fenn irásos emlékek, igy kb. fogalmunk sincs, ők mit gondolhattak.

2020. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és teljes választ,szeretném hozzá tenni hogy tudtommal a Tóra nem csak körülbelül olyan mint a keresztény Biblia Ószövetsége,hanem pontosan az és az egyiptomiakról is már sokszor és sokat hallottam ebben a témában,de majd megpróbálom újra nézni és úgy tudom hogy találtak már bizonyítottan a Tóra megírása előtti leleteket ebben a témában,bár mivel azok nagyobb része tárgyas emlékek sokszor csak hosszú kutatások révén jutottak el odáig,hogy pontosan mit mire és hogyan használhattak és itt most én nem csak a Stonehenge-re gondolok,hanem például arra amit úgy neveznek,hogy dínókori kő meg hasonlók,de most valószínűleg túl hosszú lenne a felsorolása és tőlem nem is lenne teljes és szakszerű vagy hasonló.
2020. máj. 9. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A Tóra Mózes öt könyvét foglalja magába, az Ószövetség ennél azért jóval többet is még.
2020. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom,mivel ismerem mind a két könyvet,bár nekem a Bibliából a legkedvesebb könyvem az utolsó a Jelenések könyve és véleményem szerint azért is tartalmaz több könyvet a Biblia,mivel jóval később íródott ráadásul nem is olyan időszakokban amit békésnek nevezhetnénk és bennem az édesanyám részéről vannak zsidó felmenőim is akik eredetileg hithűek voltak,de a 18.század vége és a 19.század elején áttértek a keresztény vallás református vallására,de fizikailag látszott édesanyám nagyapján is meg látszik az édesanyámon is a zsidó származás,néha mostanság is mondják neki hogy látszik rajta a zsidó származás és ez neki sosem okozott gondot hiszen már kiskorában is mondták neki ezt és most sincs baja vele inkább nevetve elmeséli nekem itthon :-) .
2020. máj. 9. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!