Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nevezik Évát a magyar...

Miért nevezik Évát a magyar Anne Franknak?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Heyman Évára gondolsz? Hasonló a sorsuk, talán ezért.
2020. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen rá.
2020. máj. 25. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Igazából csak három közös dolog van Anne Frankban és Heymann Évában: hasonló korúak, mindketten zsidók (a holokausztban haltak meg) és nagyjából hasonló korúak. Szerintem valahol kicsit sántít az elnevezés, miszerint Évát a "magyar Anne Frankként" tartják számon (inkább marketing fogás), mert a két mű szerintem nem összehasonlítható. Anne azzal a céllal írt naplót, hogy azt később olvassák, ezért ez kicsit "irodalmibb", míg Éváé egy egyszerű kis napló, aminek nem hiszem, hogy nyilvánosságra kellett volna kerülni. Ráadásul kiderült, hogy Éva anyja utólag beleírt a naplóba (helyenként egyértelmű, hogy más írta hozzá), szóval most már megmondani sem nagyon lehet, milyen volt az eredeti mű. Ezzel nem lebecsülni akarom Évát, de szerintem pont emiatt a belenyúlás, ferdítések és a hétköznapisága miatt nem egy klasszikus naplóregény.
2020. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is #3!
2020. jún. 14. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Anne Frank naplóját meg az apja cenzúrázta nem kis mértékben
2020. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!