Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondta nekem azt a...

Miért mondta nekem azt a barátom hogy ha külföldön fogok élni akkor mindenhol idegen emberek fognak körbevenni, mikor Magyarországon ugyanúgy idegen emberek vesznek körbe ha ezeket a bizonyos személyeket nem ismerem mint magánember?

Figyelt kérdés

Természetesen mindig tisztelni fogom a származásom és azt hogy Magyarországról jöttem, de sajnos nem vagyok és voltam itt boldog és ezért költözöm el Hollandiába. Ha minden jól megy, szerintem 1-2 év és akkor el is tudok költözni, már rengeteg dolgot megszerveztem és Hollandiában élnek kint ismerőseim is.


Tegnap beszélgettem egyik barátommal és azt mondta nekem, hogy "Ha külföldre költözöl, csak idegen emberek fognak körbevenni téged!". A legnagyobb tisztelettel, de nem értem, hogy mégis mire gondolt. Ha találkozok valakivel a villamoson, akivel azelőtt sohasem találkoztam, az számomra ugyanúgy egy ismeretlen, idegen ember, legyen ő magyar vagy holland, olasz, amerikai vagy bármilyen nemzetiségű. Nem a nemzetiségtől lesz számomra valaki "idegen", hanem attól hogy ismerem-e őt mint ember vagy sem. Ha valakivel találkozom a buszon, attól hogy egy bizonyos, számomra teljesen ismeretlen ember magyar nemzetiségű és magyarul beszél, még ugyanúgy semmit nem tudok róla. Nem tudom, hogy mi a neve, mik a hobbijai, hány éves, mit dolgozik, mik az életcéljai, kedves vagy barátságtalan személy, mi a kedvenc étele, a kedvenc filmjei és zenéje, egyszerűen semmit! Mégis miért mondta azt a barátom, hogy "Ha külföldre költözöl, csak idegen emberek fognak körbevenni téged!", mikor Magyarországon ugyanúgy idegen emberek vesznek kőrbe?



2020. máj. 30. 09:51
 1/10 TR75 ***** válasza:
93%

Az idegen alatt azt értette, hogy idegen (vagy legalábbis eltérő) kultúrájú emberek, más szokásokkal, amiket neked el kell sajátítanod (meg kell tanulnod), másrészt az anyanyelvük is más, és bármennyire is folyékonyan beszélsz idegen nyelven, az anyanyelved az, amelyiken sokkal biztosabban ki tudod fejezni magad. Lesznek kifejezések, amiket magyarul egy pillanat alatt, akár egy szóval el tudsz magyarázni, de idegen nyelven nem (és ez a dolog két embert összeköt). Nem biztos, hogy bármilyen idegen nyelven simán ki tudod fejezni azt, hogy kullog (vagy battyog), vagy szöszmötöl, hogy csak két tényleg különlegeset említsek (persze, lehet, hogy tévedek).

Meg ilyenek.

2020. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Lényegében azt jelenti, hogy sosem fogod "otthon érezni magad".

Idegen országban többnyire elfogadnak, udvarisabbak, de akkor is "kívűlálló" maradsz.

2020. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

szerintem aki ilyet mond az sose volt kulfoldon. nyilvan ha pl azsiaba mesz vagy afrikaba, az nagyon nagy kulturalis kulonbseg, de hollandia az ugyanaz az europa ahol magyarorszag is van. raadasul hozza vannak szokva ott az emberek a kulonbozo kulturakhoz, nem lesz nekik meglepetes plusz egy kulfoldi. a hollandok nagyon befogadoak amugy.

nekem egy szekely ember a mindenfele tajszavaival meg akcentusaval ugyanolyan idegen mint egy skot.

2020. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
#2 ez ugyaniy elmondhato egy kis falurol magyarorszagon. videken rengeteg olyan hely van ahonnan a mai napig kinezik azokat akik nem helyiek.
2020. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TR75 ***** válasza:
100%
Hát, Hollandia eléggé más.
2020. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen csak úgy értette, hogy a célországban (mindegy hogy Hollandia vagy más) csak egy jöttment leszel, egy senki a helyiek szemében, akit soha nem fognak igazán befogadni. A családod és a barátaid mind itt vannak, ott senkid sem lesz. Erre gondolhatott a barátod, és nagyjából igaza is van, azzal a kiegészítéssel, hogy ha itthon nem tálald a helyed, akkor ott pláne nem fogod. Lehet, bár ez sem biztos, hogy anyagilag kicsit jobban jössz ki, de egy életre magányos leszel, szóval nem éri meg.
2020. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

"csak egy jöttment leszel, egy senki a helyiek szemében, akit soha nem fognak igazán befogadni."

"egy életre magányos leszel"

ezeket hogy tudod igy kijelenteni??


"A családod és a barátaid mind itt vannak"

hol? meg honnan veszed? nekem nagyon sok kulfoldi baratom es csaladtagom van, szerte europaban.

ha a szuleid mondjuk gyorben elnek, te meg debrecenben, akkor ugyanugy nem egy helyen vagytok mintha te londonban elnel. mi a kulonbseg? te ugyanugy egy senki, egy jottment vagy a debreceniek szemeben, hiaba beszelitek ugyanazt a nyelvet. neked ugyanugy nincs debrecenben csaladod, mint ahogy londonban sincs. mi a kulonbseg??

2020. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

"egy jöttment leszel, egy senki a helyiek szemében, akit soha nem fognak igazán befogadni"


ez a magyar mentalitás meg a magyar "kultúra", nem kéne más népekre kivetíteni

2020. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

hulyessegeket irkalnak.itt legtobben.

Ha hollandiaba mesz -tapasztalatbol irom-senkitõl csak a magyaroktol kell tartanod. Azok fognak hátbaszúrni de ugy rendesen. Nem felkarolni, segiteni fognak hanem irigykedni, versenyezni veled egybõl stbstb.

En voltam hollandiaba , nagyon kedvesek, sok baratom is lett , befogadoak.

Magyarorszagon csak egy masik varosba kellett koltoznöm ahoz hogy megjelenjenek a diszkriminalok hogy jajj te nem vagy helyi, es meg a munkahelyen is kikozosítettek.

A hollandoknal beszelsz egy kicsit hollandul dícsernek,ha szuletesnapod van ajandek, ha elmesz a cegtol ajandek , fonoktol, kollegaktol-kivetel a magyartol persze-nekik minfig konkurencia leszel. Való vilag , meg a kulfoldiek is eszrevettek.

Sok sikert, nagyonis talalhatsz befogado embereket jobban ming itt

2020. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
bocsanat a helyesírasokert (jobban mint itt-igy akartam),meg mielott a gonoszkodók megjelennek.
2020. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!