Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol jobb élni, Dunaújvárosban...

Hol jobb élni, Dunaújvárosban vagy Kaposváron?

Figyelt kérdés
Munkahely, ingatlanárak, sulik, óvodák, kisebbség szempontjából érdekelne elsősorban. :)

2020. jún. 10. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted sok embert találsz aki mindkét településen élt és a gyakorit olvasgatja?
2020. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Középiskolát Kaposváron végeztem, 4 évig éltem ott akkoriban.

Sima, basic magyar város, minden van, ami kell az élethez (megyeszékhely, szóval illik). Munkahelyet illetően nem tudok nyilatkozni, de gondolom, a fizetés ott is a béka segge alatt van, ahogy a többi leszakadó régióban. Cigány sok van, bár általában véve egész Somogyban.

Dunaújvárosban nem éltem.

2020. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kaposváron lakok, nem tudom svábok mennyien laknak, én demokratikus koalíció tag vagyok és mindenkit elfogadok Black Lives Matter, szóval nekem ez nem baj mert elfogadok mindenkit, engem eddig csak pár sérelem ért, de az az én hibám volt, pl. megkergettek a parkba, joggal mert zavartam őket a kábítószerezésbe, történt még pár, de ezek elszigetelt esetek, egy nap kétszer is történt, de utána és azóta sem. Mindig van nálam dohány, apró és karóra, így nem kell időtveszíteni a pályaudvaron, csak előveszem és odaadok kis aprót, cigit.


Munkahely az nincs sok, csak tervek kb. 5 éve azt mondják, hogy lesz meg miegyéb, de eddig nem jött be.


Iskolák, ovik vannak , nem szegregáltak az iskolák mint volt az a rasszista Pécsi utcai, borzalom volt!


Ingatlan árak magasak, mint mindenhol.

2020. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
77%
Életem közel 100%-át Dunaújvárosban éltem le. Ha alacsony igényeid vannak, akkor el lehet éldegélni ott, de amúgy nem ajánlom különösképp. Vasmű képes gyakran megkeseríteni az ember életét: sokszor büdös a város, koszos, levegő sokszor egészségtelen, munkahely alig van. Vannak igényesebb részei a városnak, de a park is inkább hajléktalan szálló, gyakran vannak ott csövesek, szemét rengeteg van ott, de a városban úgy bárhol. Nem lehetetlen munkát találni, de olyan sok lehetőséged nincs.
2020. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Éltem mindkét helyen. Mindegyik egy csöves város, de Dunaújváros picivel rosszabb. Abban viszont jobb, hogy arra magasabbak a bérek.
2022. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!