Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Oscar Wilde korai halálához...

Oscar Wilde korai halálához közrejátszhatott a börtönbüntetése?

Figyelt kérdés
szóval két év fegyház-kényszermunka lestrapálhat úgy egy embert aki lehet nincs hozzászokva előtte, hogy utána pár éven belül meghaljon? közrejátszhatott esetében?
2020. jún. 13. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. Oscar Wilde nem szifiliszben halt meg, mint ahogy egyesek hitték, hanem agyhártyagyulladásban. Ezt egyes feltételezések szerint fülsérülés okozhatta, ami teljesen biztosan a börtönben történt. Megsérült a füle, lerángatták az ágyról, vagy valami ilyesmi volt, a börtönorvos pedig nem kezelte, mert nem kezelt meleget. Egyes feltételezések szerint ez terjedt át máshova, és okozott agyhártyagyulladást. És igen, a börtön megviselte, lefogyott, olvastam egy életrajzi könyvet róla is meg a feleségéről is. Mikor a felesége utoljára látta, nagyon le volt fogyva. És szerintem a hátralévő években is leamotizálódott. Amikor kijött a börtönből, harcolt érte, hogy találkozhasson a gyerekeivel, az anyja is meghalt a börtönévek alatt, és amikor nem találkozhatott újra a fiaival, szerintem feladta. Visszament az előző szerelméhez, kicsapongó életet élt, és hamarosan bele is halt. Szegény, kár érte, szeretm az írásait.
2020. jún. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, kifelejtettem, hogy a brit orvosok pár éve utólag bocsánatot kértek, amiért a börtönorvos nem volt hajlandó kezelni. Azt hiszem, Alan Turingtól is akkor kértek bocsánatot. Az egyik fia írt róla amúgy egy memoárt, amiben tisztáz dolgokat, meg eloszlat távhiteket, érdekes lehet. Például ő cáfolta azt is, hogy az apja szifiliszes lett volna.
2020. jún. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!