Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek idehaza a hangulatvilágítást?

Figyelt kérdés

Ahogy sétálok esténként, az ablakokon akarva akaratlanul is belátni. Azt látom, hogy a mennyezeten ott a kötelező központi fényforrás ami maximum fényerőn világít.

Nincsenek jó szórt fények, surlófények, sehol egy dekorvilágítás.


De volt már, hogy voltak nálam ismerősök és vacsorához a linkelt képekhez hasonló meleg, dimmelt fényt kapcsoltam, erre szinte követelték a nagy világítást:D


[link]


[link]



2020. jún. 28. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A vendégeidnek van igaza. A hangulat világítás megfelel egy kettesben töltött romantikus estén, de nem felel meg, ha nagyobb a társaság. Az emberek látni akarják a többiek arcát és azt is. hogy mi van a tányéron.
2020. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzetfüggő.

Vacsorához általában "normális" fényerő "jár". De egy teához, nasihoz, pláne borhoz stb. egyértelműen a hangulatvilágítás.

Másrészt alapvetően a tevékenységtől függ: ha akármelyikünk is olvas, nyilván kell a teljes fényerő. Az emberek a TV-t meg személyfüggően akár teljes világosban, akár kislámpa mellett, akár teljes sötétben nézik.

Nyilván van benne megszokás is.

Nálunk a mennyezeti világítás másodlagos, álló- és/vagy olvasólámpát használunk.

2020. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Otthon szeretik, de vendégségben már nem, csak ha bizalmas a viszony. Érdekes, amit írsz, mert beötlött, hogy többször voltam már olyan étteremben is, ahol ilyen hangulatvilágítás volt és így utólag belegondolva zavart a félhomály. Sőt, hangulatvilágításnál az étkezést sem tudom elképzelni, hanem pl. iszogatást. Ugyanakkor ki nem állhatom a hideg neonszerű fényeket, látom én is az ablakokban, hogy konyhában, lakásban ilyen hideg vakító fényben vannak az emberek, pedig ez nincs jó hatással az idegrendszerre sem. Régen, a hagyományos, meleg fényű izzók voltak az igaziak, manapság az ember alig tud kiigazodni a nagy választék között, hogy megtalálja a legtermészetesebb fényt. Szóval nekem a 20-30 évvel ezelőtti világítás jön be.
2020. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

„Szóval nekem a 20-30 évvel ezelőtti világítás jön be.”


Megértem, hogy zavar. Hidegfényt kizárólag tanuláshoz, munkához használok én is. Segíti az éberséget. Viszont a ledes fényforrásokból is kaphatsz meleg fehéret!

Sőt, ha engedi a keret, a legjobb az állítható színhőmérséklet. Akkor a tevékenységekhez és napszakhoz megfelelő lehet a fény.


Amúgy pontatlan voltam, igazából nem több fogásos vacsorára gondoltam, ezek inkább lazább dolgok voltak:D Ezért is nem értettem miért nem jó a hangulatvilágítas.

2020. jún. 30. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Engem kifejezetten idegesít. Megpróbáltam egy színváltós led lámpát és egy ideig még rendben van de később zavaró a szemnek. Ugyez például a lávalámpa is, felesleges pénzkidobás.
2020. júl. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!