Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtanulnád/érdekel a székely-...

Megtanulnád/érdekel a székely-magyar rovásírás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 13:09
A kérdező szavazást indított:
Én már tudom, írom és olvasom is
Ismerem valamennyire/olvasni már tudok
Nem tudom se írni, se olvasni, de szívesen elsajátítanám
Teljesen hidegen hagy az egész
39 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Pár éve egyszer megtanultam, de mivel nem használtam, teljesem elfelejtettem, de igazából nem baj, mert nem érdekel annyira.
2020. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Megkellett tanulnunk gimibe, semmi haszna nem volt.
2020. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Illene megtanulni de a mai világban van elég baja az embernek mintsem kihalt írásmódokat tanuljon

De azért történelmileg jó ha megmarad mégha az ország 99% nem tudja kiolvasni akkor is, végül is ez az ősi írásmódja a magyarnak

2020. júl. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
67%

"ez az ősi írásmódja a magyarnak"


Hát ez az egyik baj vele, hogy valószínűleg egyáltalán nem volt általánosan elterjedve az akkori magyarok között. Legalábbis gyanúsan kevés a felirat, két kézen meg lehet számolni őket és az olvasatuk is vitatott. Ehhez képest a viking rúnaírást mindenütt használták, tele van feliratos sírkövekkel, kardokkal egész Skandinávia, még a konstantinápolyi Hagia Sophia karzatába is karcoltak rúnagrafittit.

2020. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

4

A magyarokhoz nem is sok köze van. Már ha voltak bármiféle magyarok snno. A türk írást a Kárpát-medencébe az avarok hozták be.v

2020. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még alsósként tanultam meg, azóta is megmaradt bennem. Sőt, még versenyen is voltam. Ennek ma már vagy 15 éve.

Gyakorlati haszna az nincs, de ha találkozok egy rovásírt felirattal, akkor tök jó hogy el tudom olvasni.

A turbómagyarkodás viszont nem tetszik ami mögötte van.

2020. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!