Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a - talán -...

Mi lehet ez a - talán - "népdal"? Mi a pontos szövege? Esetleg képesek vagytok segédkezet nyújtani a dal megtalálásában?

Figyelt kérdés

Ez egy régi dal, sajnos a szövegéből csak annyi maradt meg az emlékezetemben, hogy "Árbóc a liba nyaka" és "gágog a libacsapat" illetve valahol még szerepel még benne az is, hogy "éppen a vízre való", talán az árbócos rész után? De a lényeg az, hogy csak a libákról szól az egész dal, nem tudom népdal-e vagy valaki "költötte", esetleg egyéb. Régi lehet, mert nagypapám énekelte ezt nagyon régen sokszor, csak sajnos elfelejtettem a pontos szöveget, így egy ideje keresem, de a "google keresések" nem jártak eredménnyel, így jöttem át ide.


Bármilyen kis tippet hálásan fogadok a témában.



A kérdés nyelvezetéért elnézést, de ki kellett kerüljem a gyakorikérdések idétlen szabályait, hogy a "tudjátok" vagy a "segíteni" kifejezés tilos a kérdésben.



#libás dal #nagyon régi lehet #árbóc a liba nyaka #gágog a libacsapat #éppen a vízre való #nagyon szép dal
2020. aug. 6. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan 11 éves a dal és akkoriban hatalmas siker volt:

https://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I

2020. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.


Értékelem a mögöttes humorkodást, de ez tényleg egy számomra fontos dolog, így ez nem igazán segítség.

2020. aug. 6. 18:21
 3/4 anonim válasza:
Zene kategoria?
2020. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3.


Szerinted hová kellene kiírni? Tényleg érdekel.

2020. aug. 14. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!