Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 25 éves vagyok,Koreában meg...

25 éves vagyok,Koreában meg nem,hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Azt mondták ott nem annyi vagyok.

#Kor,Korea,év
2020. okt. 27. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert itt hozza adnak meg egy evet.

En 23 vagyok, koreaban pedig 24.

25 koreaban pedig 26 eves vagy. :)

2020. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te pedig 25*


Az pontosan ok se tudjak miert. Valaki azert mert, hogy majdnem egy evet van a kisbaba az anyukaja hasaba ezert ezt is szamoljak. A masik pedig a holdujev miatt.

2020. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mansour ***** válasza:
100%

Egyrészt mert nem úgy számolják, mint nálunk, hogy annyi éves vagy, ahányat betöltöttél, hanem úgy, hogy annyi éves vagy, amelyik évedben jársz. Az újszülött az első évében van, tehát egy éves.

Másrészt, hagyományosan az életév betöltését a holdújévhez kötik, ami ugye mindig január 21. és február 21 közé esik. Így előfordulhat, hogy ha valaki január 20-án születik, tehát az első évében van, és a holdújév mondjuk jan. 22-re esik, akkor 22-én máris a második évében van (úgymond két éves) pedig csak 2 napot élt még.

Amúgy hivatalosan a nyugati típusú életkorszámítást használják már Koreában is.

2020. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azta ,hogy mik vannak..
2020. okt. 27. 10:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Más nép, más szokások :)
2020. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont hozzá kell tenni, hogy náluk ez már csak inkább ilyen tradicionális dolog. Hivatalos iratokban a nemzetközileg használt kor szerepel mindenkinek, valamint a korhatárhoz kapcsolódó törvények (pl alkoholfogyasztás) is a nemzetközi korszámítás alapján vannak megszabva mint ahogy nálunk is.
2020. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most nem azért már, de Magyarországon is így számoltak régen a falusi öregemberek.


Jó, ha a hivatalos papíroknál rá lehetett venni egyik-másik mamát, hogy csak a betöltött évet írja, de minimum vitába kellett szállni előtte. Azt utána csak kioktat mindenkit, hogy valójában ő már nem annyi, a 87-et már fél éve betöltötte... "csak a pesti nőcskék fiatalítják magukat" Nem mi hoztuk a törvényt, azt kell beírni, azt csókolom.


Egyébként nem árt, ha tudjátok, hogy a keresztény időszámításotok is "dikes" rendszerben működik, értsd -10 és +10 között nem húsz év, hanem 19 van csak. Ezt csillagászati számításoknál nem elfelejteni!

2020. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!