Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki saját könyvtárat nyisson?

Figyelt kérdés

Úgy értem, teszem azt, kis település, aminek nincs könyvtára, vagy esetleg kis közösség, amilyen nyelven nincsenek könyvek az adott településen, és szeretnének egy saját könyvtárat.

Nincs könyvtáros végezettségem, nem értek hozzá, azért kérdezek. Kérlek, csak kulturált és intelligens válaszokat írjatok! A pocskondiázós, goromba válaszokat jelenteni fogom.

Köszönöm előre is.



2020. nov. 3. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelö helyiség, rengeteg könyv, lehetöleg katalogizálva, illetve ha nem ingyen müködteted, akkor be kell jelenteni, mint tevékenységet.

Az önkormányzatnál kérj infókat.

2020. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy vállalkozás keretében történik és te vagy a vállalkozó, így, hogy nincs végzettséged, kell egy olyan személyt alkalmaznod, akinek megvan a végzettsége.

Gondolom, amúgy meg kell hozzá hely, fűtött szoba/szobák, rengeteg könyv és szekrény/polc, valamint biztosítanod kell női és férfi mosdót is.

Hogy engedélyköteles-e, vagy csak bejelentésköteles-e ez a tevékenység, azt a könyvtár helye szerinti településen az önkormányzatnál tudod megkérdezni.

2020. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Az önkormányzati törvény és a kulturális törvény is kötelező önkormányzati feladatként írja elő a könyvtár üzemeltetését. Tehát ha konkrétan tudsz olyan településről, ahol nincs közkönyvtár, akkor ott nem tesznek eleget a törvényi kötelezettségüknek.


Amúgy nem vagyok biztos abban, hogy egy "maszek könyvtárban" köteles lennél végzettséggel rendelkezőt alkalmazni, ahogy azt előttem írták. bár ezt munkajogász tudná pontosan megmondani. Olyanról amúgy nem hallottam hogy valaki vállalkozóként könyvtárat üzemeltetett volna (szerintem meg sem érné), de alapítványi működtetésű könyvtárról tudok.


[link]

Ez inkább tűnik járható útnak, mint könyvtári szolgáltatásra válallkozást indítani.

2020. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, most kifejezetten magánvállalkozást nyitott könyvtárról lenne szó. Azt nem írtam, hogy kifejezetten ezért keresnék valaki idegent, akinek van végzettsége.


Amúgy külföldön élek, tehát itt gondolom mások a szabályok, igazából megkaptam a választ, a többit sajnos elnyomta az idei vírushelyzet.

2020. nov. 5. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még akár azt is előírhatják, hogy akadálymentes legyen. Tényleg az a legcélravezetőbb, ha megkérdezed ott, ahol élsz.
2020. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!