Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit foglal magába a "szegregál...

Mit foglal magába a "szegregált cigány körzet" kifejezés?

Figyelt kérdés

Ha egy településen létezik ilyen, adott esetben több is, az mit jelenthet?

Ennek két fajtája létezik: normál körzet és kis körzet, ez mit jelenthet, nagy miért nincs?



2020. nov. 16. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert ott csak cigányok vannak!

Méghozzá nagyon szegények, mivel ezek a cigányok nem fognak túl sokat dolgozni, lopni meg ott nincs kitől. Mindenki szegény.

2020. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Cigánytelep, magyarul.

Ahová fehér ember nem mer bemenni, fegyveres rendőrt kivéve, mert jó eséllyel szidalmazzák azt, aki nem elég fekete, rossz esetben megverik. A cigányok borzasztó rasszisták, nekem már akkor ordítozni szoktak, ha a vonattól hazafelé megyek a telep mellett, hogy hogy merek odamenni, ez a terület a cigányoké.

Kis körzet az, ahol csak néhány (4-5), de elszigetelten álló, vagy valamiért elszigeteltnek tekinthető ház alkotja a körzetet.

2020. nov. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%

"mivel ezek a cigányok nem fognak túl sokat dolgozni"

Mivel nem alkalmazza a munkaadó. Ha pedig nem alkalmazza, akkor nem lesz pénze. Ha nem lesz pénze, akkor rákényszerül a lopásra, mert nem szeretne éhenhalni. Ha nem eteted a kutyádat, meg fog enni téged.

"mert jó eséllyel szidalmazzák azt, aki nem elég fekete, rossz esetben megverik"

Na ezen jót nevettem. Azért fognak szidalmazni valakit, mert nem elég fekete? Azért fognak megverni valakit, mert nem elég fekete? Ezt még te sem gondoltad komolyan. Másrészt a többségi társadalom tette őket agresszívvá azzal, hogy ellenségesen viselkedtek velük. Az Egyesült Államokban tudták, hogy kell velük bánni, és láss csodát, nyoma nincs annak, ami Mo.-n történik.

"A cigányok borzasztó rasszisták"

Nem, nem rasszisták, hanem az őket ért rasszizmus váltja ki belőlük ezt. Pl. a holokauszttal közvetlenül vagy közvetetten kapcsolatban álló személyek nyomós többsége undort, utálatot és dühöt érzett a németekkel kapcsolatban. Ez egy teljesen természetes pszichológiai folyamat.

Egy szó mint száz - Ti tettétek ilyenné őket.

2020. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Na, neked kellene beköltözni egy hétre egy cigánytelepre. Onnantól te követelnéd, hogy kivégezzék az összeset.

Nem alkalmazzák őket, mert nem képesek normálisan dolgozni. Láttál te már cigány munkát? Én hülye fejjel rábíztam egyre a lépcsőm burkolását. Hát, a hajam az égnek állt, hogy mit művelt. Nincs két egyforma lépcsőfok, de tényleg. Ragasztóval megnövelte a fokok szélességét 6-8 centivel, ahol nem jött ki neki... Összevagdosta flex-szel a betonjárdát, mert nem volt képes alárakni egy deszkát vágáskor. Aztán meg ellopta azt a szerszámot, amit tőlem kért kölcsön, mert enélkül jött dolgozni. Egy másik a kamerarendszert csinálta, őt küldte egy cég. Segíteni kellett neki, mert egyedül nem boldogult, de végül így se lett jó egy rossz kamera miatt, amit nem volt hajlandó kicserélni, aztán mikor elmentem éjszakára dolgozni, 30 E-rel többet kért a szüleimtől, akik ott maradtak vigyázni rá.

Még ha kapálni napszámba mennek, azt se csinálják meg rendesen, néha újra ki kell küldeni őket, megmondva, hogy nem kapnak semmit, ha nem kapálják át rendesen. Hát ezért nem alkalmazza őket senki.

Igen, rasszisták, a fehér embereket gyalázzák, megverik. Ha cigány környék v. közelében laknál, te is sok embert ismernél, akiket azért vertek meg, mert fehérek. Mint írtam, engem is állandóan fenyegetnek, hogy miért megyek arra. Nem csak felnőttek, hanem néha 5 éves kisgyerekek is. Na, ők honnan ilyenek? Nyilván ez az állandó beszédtéma náluk otthon, a rohadék fehérek. Ahol dolgozom, ott is sok a cigány, és ilyeneket ordítoznak oda nekünk, hogy dolgozzunk többet, mert kevés a segély, vagy hogy csak eggyel legyenek többen, majd elvágják az összes fehérnek a nyakát. Szerinted ezekkel lehet bot nélkül tárgyalni?

Tudod, mik mentek Gyöngyöspatán, mielőtt odament a Gárda? Közel lakom, konkrét eseteket tudok neked mondani.

A falun átmenő patak hídján a cigány suhancok nem engedték át az öregasszonyokat, csak hídpénz megfizetése után, már félve jártak bevásárolni, mert nem tudták, mikor verik meg őket. A cigány apa átrakta a kerítésen a gyerekét, hogy adja ki az udvarról a tyúkokat, aztán ha az öregember elő mert jönni, hogy a gyereket elzavarja, az apa már mászott is befelé, hogy agyonveri, ha a gyereket bánja.

Ezek a fehérek miatt vannak szerinted? Meg hogy a falu melletti pincesor egy romhalmaz lett, mert a tetőket is elvitték a pincékről, meg minden tüzelhetőt, beleértve a gyümölcsfákat is? Napszámba mehettek volna kapálni, de nem mentek. Ami pénzhez jutottak, egyből elverték, márkás piák, legdrágább csokik a gyerekeknek, cigaretta. Ez a fehérek bűne, ugye.

Amerikában pedig láthatóan nem tudják kezelni a négerhelyzetet. Azért tört ki országos tüntetés idén is, mert a rendőr fel mert lépni a bűnöző négerekkel szemben, aztán egy beteg néger meghalt. Hát, istenem, miért kell bűnözni, mondaná egy magyar. De ott a rendőrtől várták volna el, hogy hagyja békén szegény beteget lopni.

2020. nov. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

"Na, neked kellene beköltözni egy hétre egy cigánytelepre."

Cigánytelepen élek.

"Onnantól te követelnéd, hogy kivégezzék az összeset."

Nem vagyok olyan degradált, mint Te.

"Nem alkalmazzák őket, mert nem képesek normálisan dolgozni. Láttál te már cigány munkát?"

Ez is azért van, mert az elejétől kezdve látni sem akartátok őket. Sem zsidókat, sem cigányokat, sem kínaiakat, magatokon kívül senkit. Mindenkit utáltok, aki Magyarországon él és nem magyar. A cigány azért nem tud dolgozni, mert soha nem alkalmaztátok őket, soha nem foglalkoztatok velük, csak üldözni tudtátok. Most meg ha nem ért semmihez, nektek áll feljebb. Ha a zsidó van itt, azzal az a bajotok, hogy gazdag és okos. Ha a cigány van itt, azzal az a bajotok, hogy szegény és buta. Ha a kínai van itt, azzal az a bajotok, hogy az ő áruja van mindenhol. Ha a német van itt, akkor az a bajotok, hogy neki kell dolgozni. Nektek soha senki nem volt jó, és soha nem is lesz. Tipikus magyar mentalitás. Ezért tartunk ott, ahol tartunk.

"akik ott maradtak vigyázni rá."

Na hát akkor ne csodálkozz, hogy kitett veletek.

"Még ha kapálni napszámba mennek, azt se csinálják meg rendesen, néha újra ki kell küldeni őket, megmondva, hogy nem kapnak semmit, ha nem kapálják át rendesen."

Napszámokban 99%-ban csak cigányok vannak, és igényt is tartanak rájuk. Ha az lenne a valóság, amiről beszélsz, akkor nem lennének olyan nagy számban a napszámosoknál.

"Igen, rasszisták, a fehér embereket gyalázzák, megverik."

Mivel a többségtől csak megvetést kapnak, ezért nyilván visszafelé se jár más. A legjobb védekezés a támadás.

"Ha cigány környék v. közelében laknál, te is sok embert ismernél, akiket azért vertek meg, mert fehérek."

Cigánytelepen lakok, cigány is vagyok, és soha senkit nem vertünk meg azért, mert fehér. Cigányokat viszont már öltek is meg a származásuk miatt, lásd 2008/2009 romagyilkosságok, Holokauszt, stb. Hidd el, a cigányság tojik a származásra.

"Mint írtam, engem is állandóan fenyegetnek, hogy miért megyek arra."

Hát biztosan tettetek arról, hogy ne lássanak titeket szívesen.

"Mint írtam, engem is állandóan fenyegetnek, hogy miért megyek arra. Nem csak felnőttek, hanem néha 5 éves kisgyerekek is. Na, ők honnan ilyenek? Nyilván ez az állandó beszédtéma náluk otthon, a rohadék fehérek."

Elkaptad a lényeget. A cigányság nálunk évszázadok óta egyik nemzedékről a másikra abban nő fel, hogy a magyarság nem szeret minket. Vissza kell menni a 15-16. századig, ahol elkezdtétek üldözni a rézműves, kovács, teknővájó, vályogvető, stb. cigányokat, mert konkurenciát jelentettek a piacon - a zenéről nem is beszélve. Anno egyáltalán nem voltak szegények a cigányok, sőt, lazán megéltek a munkájukból. Az a brutál nagy szociális mínusz, ami ma a többségre jellemző, annak köszönhető, hogy el akartátok őket nyomni a piacról, a zenei világból, a nomád életmódjuk miatt pedig már legszívesebben végig lőttétek volna őket.

"Ahol dolgozom, ott is sok a cigány"

Minden tiszteletem a főnöködé.

"ilyeneket ordítoznak oda nekünk, hogy dolgozzunk többet, mert kevés a segély, vagy hogy csak eggyel legyenek többen, majd elvágják az összes fehérnek a nyakát. Szerinted ezekkel lehet bot nélkül tárgyalni?"

Akinek van munkahelye, annak nem kell a segély, meg amúgy sem kaphat segélyt. Akkor miről beszélsz? Bocsi, de innentől kezdve egyetlen példádnak sem biztos, hogy van valóságalapja. Ebből kifolyólag el sem olvasom őket.

"Amerikában pedig láthatóan nem tudják kezelni a négerhelyzetet. Azért tört ki országos tüntetés idén is, mert a rendőr fel mert lépni a bűnöző négerekkel szemben"

Nem csoda, hogy így viselkednek. Generációkon keresztül csak "beszélő szerszámként" emlegették, és úgy is kezelték őket. Adták-vették őket, mint valami használati tárgyakat. És akkor most meg csodálkozunk, ha ellenségesek a fehérekkel szemben. Nem akarom elhinni, hogy ennyire vakok vagytok.

2020. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Ja, szóval cigány vagy. Pedig úgy utaltál rájuk, hogy "ők". Hát akkor nyilván téged nem fenyegetnek. Engem se akart korlátozni a lopásban a Gárda, mikor itt voltak, egyrészt, mert nem lopok, másrészt meg mert fehér vagyok.

A történelmi időkben is azért utálták a cigányokat, mert hiába dolgoztak, de emellett mindenhol a lopás volt a másik rendszeres bevételi forrásuk. Ez tény, régi periratokból, egyéb iratokból lehet tudni, hogy rendszeresen lopásból éltek. A két világháború közti néprajzi könyvekben is rendszeresen szóba kerül a cigánybűnözés, meg a szocializmus cigányfelzárkóztató szellemű szociográfiáiban is. A legtöbb cigány csak akkor és annyit dolgozott, amennyi pénzre pillanatnyilag szükség volt, és nem tartalékoltak a jövő hétre, a jövő hónapra meg főleg. Akkor is dolgoztak egy kicsit, vagy ha nem volt mit, akkor loptak a fehérektől.

Ennyit igazán tudhatnál a saját történelmedről, hogy a cigányoknál korábban nem volt magántulajdon olyan értelemben, hogy ha egy rokon azt mondta, hogy neki szüksége van ételre, ruhára, tüzelőre, vagy bármire a közvetlen személyes tárgyakon kívül, akkor azt bizony oda kellett adni, mert ez volt az illemszabály, amit nem lehetett megszegni. Ezért alakult ki az a szokás, hogy ha pénzhez juttok, azonnal el kell verni, mindegy, milyen értelmetlen dologra, mert egyébként úgyis elkéri egy rokon, és akkor az már annyi, mint kútba dobni.

Manapság már megváltoztak ezek a dolgok, de a legtöbb cigány még mindig eszerint él. Aki mégsem, hanem rendszeresen dolgozik, a pénzt elrakja és jólétbe kerül, az kiköltözik a telepről, és jobban utálja a többi cigányt, mint a fehérek. A saját környezetemben látom és tapasztalom, hogy szidják a többieket.

A munkahelyem mellett kivágtak egy erdőrészt. A 10-15 cm-es gallyakat otthagyták, hogy a küszöbrágó cigányok majd elhordják, mindenki jól jár. A gallyak egész nyáron ott voltak, de bizony a cigányok nem fárasztották magukat vele a melegben, végül vállalkozóval kellett ledaráltatni és szétszórni. Aztán jött a tél, a cigányok akkor már a hóban vágták a 3-4 cm vastag nyers akácgallyakat a vasút melletti bozótosból, hogy ne fagyjanak meg.

Bizony, az a helyzet, hogy a cigányok maguk okozzák a cigányellenességet, a viselkedésükkel. Az nem mentség a számukra, hogy mi volt régen. A magyarok viszont azért utálnak titeket, amit manapság csináltok. A magyarok közt is vannak mélyszegénységben élők, ők mégse lopnak meg rabolnak, de még segélyt kérni is szégyellnek általában az önkormányzatnál, ez miért van?

Nyilván azt senki nem gondolja, hogy minden cigány lop meg rabol. De sokan, ha nem is főállásban, és a többiek se dobják fel a rendőröknek a bűnözőket, hanem inkább irigyelik őket, hogy ezek milyen sukár csávók, milyen jól élnek a bátorságukból és ügyességükből. Ha minden bűnözőt azonnal feldobnátok, megszűnne a cigányellenesség, mert a cigánybűnözés is megszűnne. De ti inkább a rendőrt utáljátok, mert elkapja a bűnöző cigányt. Gondolom, egyetértesz.

2020. nov. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Engem se akart korlátozni a lopásban a Gárda, mikor itt voltak, egyrészt, mert nem lopok, másrészt meg mert fehér vagyok."

Nem tudom, hogy valóban akarok-e beszélgetni egy ilyen felfogásúval. Nem a bőrszíned tesz tolvajjá. Ez rengeteg mindentől függ, de a bőrszíned a kutyát nem érdekli, kivéve az olyan gondolkodásúakat, mint amilyen Te vagy.

"A történelmi időkben is azért utálták a cigányokat, mert hiába dolgoztak, de emellett mindenhol a lopás volt a másik rendszeres bevételi forrásuk. Ez tény, régi periratokból, egyéb iratokból lehet tudni, hogy rendszeresen lopásból éltek. A két világháború közti néprajzi könyvekben is rendszeresen szóba kerül a cigánybűnözés, meg a szocializmus cigányfelzárkóztató szellemű szociográfiáiban is."

Minden nomád nép rabolt a vele érintkező népektől. És mint tudjuk egykor a magyar nép is nomád életmódot folytatott, és hát bizony Szent István királynak muszáj volt kiadnia egy papirost - nyilván már itt Kárpát-medencében -, amiben korlátozza a magyarok lopását, mert nyilván ugyanúgy folytatták a fosztogatásokat, amit a vándorló életmódból hoztak magukkal. A cigányság is ugyanúgy folytatta természetes módon, csakhogy nekünk nem volt erős kezű vezetőnk, aki ezt szigorú szabályokkal fogta volna, sőt a többségiektől a szelidítés helyett az üldözést kaptuk, így már nem csak ún. nomádszokásból maradt meg a lopás, hanem egy bizonyos idő után már a megélhetés egyetlen formája volt.

Apropó cigánybűnözés. Aki konyít kicsit a szociológiához, az tudja, hogy ez a fogalom értelmetlen. Kb. akkora baromság, mintha azt mondanám, hogy "ugató palacsinta". Mint az előző példámban is láthattad, nem cigány jellegzetesség a lopás, Ti is loptatok, amikor idekerültetek, meg persze útközben is (nem mintha ma nem akadna olyan nemcigány, aki rendre lop). De csakhogy tisztázzuk: bűncselekményeket nem lehet rasszok alapján kategorizálni. Ez olyan, mintha villával akarnám enni a levest - nem fog menni. Ezt a fogalmat pontosan az az elvakult politikai réteg dobta be a kosárba, aki nem néz a dolgok mélyére, hanem mintha szemellenző lenne rajta, csak a jelent látja, és nem képes a jelent a múlttal összefüggően értelmezni. A legszomorúbb ebben az, hogy van közönségük.

"Ennyit igazán tudhatnál a saját történelmedről, hogy a cigányoknál korábban nem volt magántulajdon olyan értelemben, hogy ha egy rokon azt mondta, hogy neki szüksége van ételre, ruhára, tüzelőre, vagy bármire a közvetlen személyes tárgyakon kívül, akkor azt bizony oda kellett adni, mert ez volt az illemszabály, amit nem lehetett megszegni."

Kicsit vicces, hogy te akarod nekem megmagyarázni a cigányság tulajdonfogalmát, de örülök, hogy legalább ennyi háttértudásod van róla.

"Ezért alakult ki az a szokás, hogy ha pénzhez juttok, azonnal el kell verni, mindegy, milyen értelmetlen dologra, mert egyébként úgyis elkéri egy rokon, és akkor az már annyi, mint kútba dobni."

Ezen jót nevettem. Annak a tulajdonfogalomnak, amit nagyon helyesen bemutattál, nincs ilyen következménye. Amikor a cigányság belépett az európai kultúrkörbe, akkor egy olyan légkörbe érkezett, ahol már felváltotta a közösségi érdeket az egyén érdeke, és ebből kifolyólag a közösségi tulajdont felváltotta a magántulajdon. A cigányságnál viszont ez nagyon is jelen volt, és dinamikusan működött. Ez az óriási szakadék a két tulajdonfogalom között csak tovább hergelte azt a fosztogatás-üldözés játszmát, ami a cigányság és a többségiek között zajlott. A lényeg az, hogy egyáltalán nem voltak tekintettel a cigányság kultúrájára. Ezt úgy értem, hogy nem volt egy olyan ember, aki szem előtt tartotta volna azt, hogy nekik másfajta tulajdonfogalmuk van, ezért őket másképp kell kezelni.

"Aki mégsem, hanem rendszeresen dolgozik, a pénzt elrakja és jólétbe kerül, az kiköltözik a telepről, és jobban utálja a többi cigányt, mint a fehérek. A saját környezetemben látom és tapasztalom, hogy szidják a többieket."

Ez teljesen természetes, nem vagyunk egyformák.

" A 10-15 cm-es gallyakat otthagyták, hogy a küszöbrágó cigányok majd elhordják, mindenki jól jár."

Oh, mily nagylelkűek. És mit is vártok el, miközben így gondolkodtok róluk?

"Bizony, az a helyzet, hogy a cigányok maguk okozzák a cigányellenességet, a viselkedésükkel."

Ilyet csak olyan mond, aki nincs tisztában pl. az etnoszociológiai összefüggésekkel, társadalmi kölcsönhatásokkal, nem tud semmit sem a szocializálódás, sem a kulturdifferencia szerepéről, meg egyáltalán a létéről, és még sorolhatnám. Alapvetően nincs azzal baj, ha valaki ezekről nem tud, és nem ismeri őket, csak akkor inkább maradna csendben és ne okoskodna bele, ha egyszer nem ért hozzá.

"Az nem mentség a számukra, hogy mi volt régen."

Na pontosan erről a fajta elvakultságról beszéltem. Ha nem ismered a múltat, nem tudod értelmezni a jelent sem. Ha nem tanulsz a múltból, vesztes leszel a jelenben. Ezt valamiért sokan nem szokták figyelembe venni. De még nagyobb baj az, hogy ezt a felelőtlen gondolkodást beledobják a politikába is, szaporítva a bugyutábbnál bugyutább eszméket, kivégezve ezzel emberek tízmillióit.

"A magyarok viszont azért utálnak titeket, amit manapság csináltok."

Azért ne dobálózzunk csak úgy ezekkel a névmásokkal szerintem. Amit ma a bűnözésre szocializálódott cigányok csinálnak, abban a többségieknek is elég rendesen benne van a keze, sőt azt kell mondanom, hogy a többségiek maguknak köszönhetik, hogy ilyenek a cigányok. Ha lett volna a fejetekben annyi logika, hogy ellenségeskedés ellenségeskedést szül, akkor most sokkal előrébb járnánk. De a valóság az, hogy nem is akartátok ezt soha kezelni, és nem is akarjátok, mert egész egyszerűen nem vagytok képesek más népekkel együtt élni, mindenkit utáltok, aki ebbe az országba beteszi a lábát, és nem magyar származású - mély tiszteletem a kivételnek. A legszomorúbb az az egészben, hogy nem csak más népeket, hanem egymást is eszitek, nem is akárhogy.

"A magyarok közt is vannak mélyszegénységben élők, ők mégse lopnak meg rabolnak, de még segélyt kérni is szégyellnek általában az önkormányzatnál, ez miért van?"

Van olyan mélyszegénységeben élő, aki lop, meg van aki nem lop, függetlenül attól, hogy cigány vagy nem. Nem a származása fogja eldönteni egy szegény emberről, hogy lop vagy nem. Én ismerek ilyet is, olyat is.

"Nyilván azt senki nem gondolja, hogy minden cigány lop meg rabol."

Jajj, ne álszenteskedjünk! Nemrég még az "összeset" ki akartad végeztetni. :D Akkor most hogy is van ez?

"De sokan, ha nem is főállásban, és a többiek se dobják fel a rendőröknek a bűnözőket, hanem inkább irigyelik őket, hogy ezek milyen sukár csávók, milyen jól élnek a bátorságukból és ügyességükből."

A kutya sem irigyli azt az életet, amit az ilyenek élnek, hidd el.

"Ha minden bűnözőt azonnal feldobnátok, megszűnne a cigányellenesség, mert a cigánybűnözés is megszűnne."

Nem szűnne meg semmilyen cigányellenesség, mert ha csak ránézésre cigány valaki, máris véleményt alkottok róla, és máris kollektíve megbízhatatlannak és veszélyesnek tituláljátok. Akkor meg miről beszélünk? Másrészt meg olyan nincs, hogy cigánybűnözés. Olyan van, hogy bűnözés.

"De ti inkább a rendőrt utáljátok, mert elkapja a bűnöző cigányt. Gondolom, egyetértesz."

Na erről beszélek, hogy máris azt feltételezed, hogy én egyetértek a Te agyszüleményeddel, amit a cigányságról alkottál. Ezért nem szűnne meg a cigányellenesség, bármilyen bűnügyi "takarítás" után sem. Azt nem sajnálom, aki mondjuk azért lop, hogy legyen pénze drogra, vagy valami hasonló. Azokat sajnálom, akiknek nem maradt más kiút.

2020. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
A kínaiak dolgoznak, ti nem.
2020. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen emberrel nem lehet érdemi vitát folytatni.

Állítasz valamit, amiről azt mondod, hogy én állítottam, aztán megcáfolod. Folyamatosan. Pedig én nem azt írtam, amit nekem tulajdonítasz, csak félremagyarázod, meg nem létező dolgokat hozol fel.

Úgy mellékesen: cigánybűnözés az olyan bűnelkövetési forma, amit 90-99 %-ban cigányok követnek el. Ilyen pl. az üzletszerű (eladásra történő) mezőgazdasági (kerti) lopás, meg ilyen az "öregezés", vagyis egyedülálló öregekhez való betörés, és veréssel a pénzük megszerzése. Aki ezeket tagadja, az bűnrészes, mert a tagadás ellehetetleníti a megfelelő ellenlépéseket.

2020. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig én nem azt írtam, amit nekem tulajdonítasz, csak félremagyarázod"

Nincs félremagyarázás. Nem tulajdonítottam neked olyasmit, amit nem mondtál.

"meg nem létező dolgokat hozol fel."

Hát lehet, hogy neked nem léteznek.

"cigánybűnözés az olyan bűnelkövetési forma, amit 90-99 %-ban cigányok követnek el. Ilyen pl. az üzletszerű (eladásra történő) mezőgazdasági (kerti) lopás, meg ilyen az "öregezés", vagyis egyedülálló öregekhez való betörés, és veréssel a pénzük megszerzése."

Nincs olyan bűnelkövetési forma, amit csak cigányok követnek el. Egyébként sem lehet etnikai alapú statisztikákat csinálni, tehát max. kisujjból szoptad ki, amit összehordtál. De ha már itt tartunk, az adócsalás ezek szerint nevezhető magyar bűnözésnek? Vagy a sikkasztás nevezhető magyar bűnözésnek? Mert a Te logikáddal élve semmi akadálya.

"Aki ezeket tagadja, az bűnrészes, mert a tagadás ellehetetleníti a megfelelő ellenlépéseket."

Nem azt tagadom, hogy vannak bűnöző emberek, hanem azt, hogy bűncselekményeket rasszok alapján kategorizáljunk. Ha létezik baromság, akkor ez az.

2020. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!