Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen (aktuális) társadalmi...

Milyen (aktuális) társadalmi vagy kulturális dilemmákat/kérdéseket tudtok mondani, melyek etikai szempontból érdekesek lehetnek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok mint pl.: abortusz, halálbüntetés, eutanázia...

2020. nov. 16. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem a sex jutott eszembe

amugy pontatlan kérdés

Azok a dolgok amik anyagi hasznot hoznak, megosztják az embereket, kellemetlenek lesznek :s

Megy a versengés, a rivalizálás értük stb. Pasik csinálják ezt és a pasikért is rivalizálnak

Az igazságért meg máshogy rivalizálnak, látszattal pl. mert fontos tudni hogy a látszat olyanná akar válni hogy ne legyen igazad (ezért szégyenlösködünk)

Egyszerüen cask tudni kell mindent de most nem szabad kiállni mellette (leirni) mert lejárt téma stb.

Vagyis mindig máshogy kell leirni akkor lesz igazad stb.

Remélem majd meghálálja nekem és visszahozza a reggeli tegnap boldog viziokat, az az olyan ha igazad van'

nagyon jo érzés mintha felfedeznél vmit, és mindenki örül neked, persze ha lány vagy kevesebbet kapsz de az nembaj.

Kb ilyesmik lehetnek a dolgok,

Én pl a lombikot engedélyezném, viccből már szurkáltam magam, a szememet, számat tüvel stb.

Abortusz gonosz de ha megvernek akkor szükségszerű:s

Halálbüntetés meg inkább félelmetes lehet, de gyors

eutanázia az meg öngyilkosság :s

na ennyi

2020. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mansour ***** válasza:
100%

Természet és ember kizsákmányolása, fogyasztói társadalom, információs forradalom - ezek a társadalmat alapvetően érintő kérdések

Menekült/migráns-kérdés, LMBTQ-val kapcsolatos kérdések - ezek aktuális társadalmi-kulturális kérdések

Amúgy meg a politikával kapcsolatban felmerülő bármely kérdés etikai vonatkozású lehet.

2020. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
vegánság, fast fashion, környezetvédelem, vallási tolerancia (pl egyes európai országokban a strandon muszlim nők nem lehetnek burkiniben), szervdonorság, drogliberalizáció, politizálás az iskolákban
2020. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!