Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináltál volna ha a...

Mit csináltál volna ha a sötét középkorba születsz?

Figyelt kérdés

Vagy hasonlóan borzalmas korszakba

Én kinyírtam vna magam /N

Nemet is feltétlen írj!


2020. nov. 21. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Amilyen az én formám, jobbágy lettem volna, és egész nap a földeken dolgoztam volna. F
2020. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy nemesi családba születek, elsőszülött fiúként születek stb. Lehet, hogy pap lennék, lehet, hogy báró vagy grófnő, lehet, hogy fazekas (mostani életemben is van keramikus végzettségem), de az is lehet, hogy vándorénekes. Kérdés, mennyire tudnék azonosulni az életemmel.


Nem biztos, hogy kinyírnád magad, mert csak a mostani életkörülményekhez mérten tűnik borzalmasnak a középkor. Akkoriban máshogy álltak a dolgokhoz, persze voltak könnyebb és nehezebb sorsok.


F

2020. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Világosságot hozok. (vagy az orrom helyett a földet túrnám).


F

2020. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tgt ***** válasza:
A középkor egyáltalán nem volt borzalmas.
2020. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha békeidőben születtél és nem érintett egy háború sem, akkor nem feltétlen volt annyira rossz. Meg igen, attól függ hova, milyen rangba születtél.


Te ugye a sötét középkorról beszélsz, a népvándorlás korát, korai középkort hívják így a római birodalom bukásától kb. 1000 - ig. Na most akkor ott a kérdés, hogy nomád magyar lennél, vagy már letelepedett, vagy pedig magyar lennél egyáltalán. Nagyon sokminden szóba jöhet.

2020. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Élveztem volna, mert nem sokáig maradtam volna életben, az tuti. F.
2020. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá hogy akkor az volt a normális, az átlagos, és ha akkor születsz akkor nem lett volna viszonyítási alapod hogy milyen lesz 2020-ban, tehát az ilyen "kinyírtam volna magam" típusú hozzáállást erősnek gondolom.

Nyilván megpróbáltam volna túlélni.

2020. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudsz írni, olvasni az már nagy előny. Talán felvennének írnoknak.
2020. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Égtem volna a máglyán, mint eretnek. Illetve nem is, mert a sorsom elől az utolsó pillanatban elmenekültem volna, és kalandos, évekig tartó utazás után eljutottam volna Japánba, ahol udvarolni kezdtem volna egy csinos özvegyasszonynak, de aztán sajnos kivégeztek volna mint keresztényt.


De persze az is lehet, hogy egész idő alatt csak a földet túrtam volna.

2021. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!