Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyre elviselhetetlenebb...

Egyre elviselhetetlenebb magyarnak lenni Kárpátalján? Ott élnek magyarjaink több száz éve de a "takarodjatok ukrajnából" (így kis betűvel írva) és a "szánalmas magyar"-ozás az igen gyakran megy? Ti hogyan élitek ezt meg a mindennapokban?Hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Illetve gyermekeitek jövőjére hogyan gondoltok Kárpátaljaiak?

2020. dec. 6. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ennek nem a politika kategóriában kéne lennie?
2020. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen sajnos ez megy. Kárpátaljai ismerőseim visszasírják a Szovjetuniót, mert akkor tiltva voltak ezek a primitív náci megmozdulások.


Sőt valamennyire büszkén magyar mellett szovjetnek is vallják magukat, de a rendszerváltás utáni Ukrajnával nem tudnak azonosulni.

2020. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Vannak még egyáltalán (nagy számban) Kárpátalján magyarok? A háború/válság előtt lehettek kb 120 ezren. Szerintem nekik kb a 2/3-uk elvándorolt azóta.
2020. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mégis sokan maradni akarnak. Elvándorlás szóba sem jön jónéhány magyarnál.
2020. dec. 7. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Együttérzek veled, kérdező, nehéz lehet magyarnak lenni olyan külhonban, ahol megbélyegzés jár érte. Nekem Erdélyben élnek barátaim, őket is sok atrocitás éri.

Én biztosan azt tervezném a helyedben/helyükben, hogy Magyarországra költözök. Azért itt jobb az élet, mint Ukrajnában, vagy Romániában, ha nem is csodaország, mégis könnyebb a megélhetés, több a minimálbér, jobbak a munkalehetőségek, és nem néznek ki, mert magyar vagy és magyarul beszélsz.

Neked megfordult a fejedben, hogy lépned kellene?

2020. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szeretnénk az anyaországba költözni. Viszont 2 dolog tart vissza:

1. Pár éves házunk van, amit el kellene adni - mert ha itt hagyjuk teljesen szét lesz lopva.

2. Gyerekkel munkásszállóra nem megyünk, lakáshoz meg kaució+lakbér kell ugye. Szóval kell 800 KP elindulni.

2020. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os, megkérdezhetem, hogy ti Kárpátalján belül hol éltek?
2020. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszőlősi járásban élünk.
2020. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!