Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok vesszője elképesztő...

A magyarok vesszője elképesztően pocsék, néhány ember szerint ez az igazság. Nem pedig az,hogy féltek a nyugatiak a hátrafelé történő nyílzáportól.Mi a tényleges igazság? Csak baloldaliak terjesztik a hazugságot, vagy valóban rossz minőségűek voltak?

Figyelt kérdés

#vessző #középkor #lövés #nyílvessző #hátrafelé #A magyarok nyilaitól ments meg Uram minket
2020. dec. 21. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy szarabb minőségűek voltak, mint egy mai gyártmány. De a kettő nem igazán függ össze. Nem a hátrafelé nyilazástól féltek a nyugatabbra élők akkoriban, hanem a harctechnika volt új, ezért nem is voltak rá felkészulve. Amikor kiismerték a technikát (roham, majd visszavonulás, eközben akár hátrafelé nyilazás is), simán tudtak ellene védekezni.
2020. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem. Nem mai. Korabeliekhez képest voltak pocsékak, mondják kevesen. Nekem ez hihetetlennek tűnik, éppen ezért kérdeztem, hogy holmi újabb baloldali hazugság-e?
2020. dec. 21. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mindegy neked ha egy rozsdás nyílheggyel-girbegurba vesszőn lövik át a fejed, vagy egy polírozott hegyű-makulátlan vesszővel, amin hófehér lúdtollak vannak. Akit eltaláltak annak is mindegy volt, dőlt-borult a nép.
2020. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

???


Nem értem ez mégis hogy a ménkűbe kapcsolódna ehhez:


"A magyarok nyilaitól ments meg Uram minket!"


"A magyarok vesszője elképesztően pocsék. Nem pedig az,hogy féltek a nyugatiak a hátrafelé történő nyílzáportól."


"Korabeliekhez képest voltak pocsékak, mondják kevesen."


Kit érdekel holmi átfúródás, ha (egyes szerint) a nyugat azt mondta, hogy ezektől a slendrián minőségűektől ments meg Uram minket!


Nem érted a kiírást!


Nem a félelem mondatta velük ezt (néhány emberke szerint) hanem, hogy annyira vacak volt maga a vessző, hogy inkább elfordultak tőle. Gyengébbek kedvéért: irtózatosan kínos volt ránk nézve.


Nem elismerés, ahogy mi tanultuk.

2020. dec. 22. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtak jó összetett íjat készíteni, akkor nem hiszem, hogy vacakok voltak hozzá a vesszők.
2020. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy újabb baloldali magyar a magyart (de könyörgöm, MIÉRT?!) lejárató ostoba kijelentés lett volna?
2020. dec. 22. 17:10
 7/10 anonim ***** válasza:

"ahogy mi tanultuk" -ezt írod, kérdező.

Mégis HOL tanultátok ezt, és kik az a MI?

2020. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Történelemórán, illetve az újságokban is ez állt.


Mi magyarok. Akik a lejárató kijelentéssel ellentétben nem vetik meg magyarságukat, büszkék rá.


Kellemes karácsonyi ünnepeket Neked is! ;)

2020. dec. 25. 23:47
 9/10 anonim ***** válasza:

konkrétan kérdeztem, nem csak úgy általánosságban.


Jó lenne LÁTNI azt a történelemkönyvet, azért kérdem. Meg az újságot is, ha nem bánod, és pont most van ingyenesen a szolgáltatás.


Nem tudom, mi bajod, csak utánanéznék, ennyi.

2020. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló lehetett az akkori nyílzápor: https://www.youtube.com/watch?v=q5S2cc8ZNTo&t=8s&ab_channel=..


Nagyon hatékony fegyverük volt.

2022. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!