Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rohanta le a nagy...

Miért rohanta le a nagy pogánysereg Angliát?

Figyelt kérdés

Hello.


Kicsit össze zavarodtam most ezzel mert a sagak szerint Ivar, Ubbe és Halfdan apjukat akarták megbosszulni. De sok helyen olvasom hogy Ragnar valószinűleg fiktiv karakter volt. De ha tényleg nem létezett akkor mi szándékból támadták meg Angliát egy akkora sereggel? Illetve ha Ragnar nem létezett akor az is kétséges hogy Ivar nem is vett részt ebben a háborúban?



2021. jan. 2. 01:02
 1/4 A kérdező kommentje:

Nézem a Vikings sorozatot de tudom hogy abban sok a fikcio.

Szeretném tudni hogy valóéletben mi hogyan zajlott le persze tudom hogy sok dolgot még homály fedi de ha van olyan dokumentum film, könyv vagy bármi olyan más a valoság szerint próbálja elmondani hogy mi hogyan történt akkor ha tudtok olyanokat írjátok le

2021. jan. 2. 01:38
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%

[link]


Úgy volt fiktív hogy valószínűleg több karaktert gyúrtak össze a személyében és hozzátettek mesés elemeket. Azért nem valószínű hogy sárkányokat ölt. Attól még kivégeztethette a northumbriai király és a fiai bosszút állhattak.

2021. jan. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sorozat nem igazán történelmileg megalapozott, a történetek gyakorlatilag kitaláltak, nem igazak.
2021. jan. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy történelmileg sok benne fikció de a legtöbb karakter valós volt. És ezekről a személyekről mint Björn, Harald stb.. róluk szeretném tudni hogy a valóságban mit tekintük a reálisnak mint pl.: hol uralkodtak, kiket támadtak stb..


Csak az helyzet hogy minél többet olvasok roluk annál jobban zavarodok össze mert amennyi oldal annyi más történetet kapcsolnak hozzájuk

2021. jan. 2. 15:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!