Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani ezért a vétségért?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm hamis érettségit akart... A barátnőm - a kis naiv - segített neki; megadta egy olyan ismerőse elérhetőségét, - aki tud szerezni - ráadásul Facebookon. Milyen büntetésre számíthat?
2021. febr. 17. 01:53
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A barátnőd? Ha csak ennyi volt semmilyenre. Elméleti, vagy már ügy van?
2021. febr. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ennyiből még könnyen kimoshatja magát a barátnőd.
2021. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, a párom. Hogyan moshatná ki magát? Feljelentés történt sajnos, és fél, hogy a Facebook beszélgetések alapján ő is belefog keveredni ebbe az ügybe. Habár az üzeneteket törölte véglegesen, attól független szerintem nem tűnt el a szerverről.

2021. febr. 17. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem ő hamisított, nem ő hamisíttatott. Nem aggódnék. Az ismerősöd elmondta a rendőrségen, hogy kitől kapta az infót?
2021. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kifog derülni szerintem.
2021. febr. 17. 11:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezért is érdekelne minket, hogy milyen ítéletre számíthat a barátnőm...
2021. febr. 17. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A Btk. a bűnpártolást is bünteti, őt csak ezzel vádolhatják.


Az okiratvhamisításért 2-8 év jár, a bűnpártolásért nem tudom. Én a helyében keresnék egy ügyvédet.

2021. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!