Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek a becézése a Pötyike?

Minek a becézése a Pötyike?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már, hogy Pötyi/Pötyike néniek becéznek valakit, de nem jöttem rá minek a becézése ez.

2021. márc. 7. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Pöttyös
2021. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Ha valakinek sok anyajegye van, azt szokták így hívni. Meg a kutyákat.
2021. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Piroska? Talán
2021. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Nagymamám Erzsébet, de így becézik az ismerősei. Nem tudom, hogy a nevéből származik-e a becenév.
2021. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Az Erzsébet beceneve többek között a Pötyi, Pörke, Pörike.

Hogy miért, azt nem tudom.

2021. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan becenév, mint a Cicus, Cicó, Tücsi, Prüntyi...stb, amit bárkire rá lehet aggatni a keresztnevétől függetlenül.
2021. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egy olyat ismerek, akinek onnan jött ez a név,hogy kiskorában amikor tejet akart tölteni, akkor "pötyögtette a tejet". :) De ha valaki írja, hogy ez általánosan az Erzsébet beceneve; mert történetesen ez az illető is Erzsébet, akiről írtam; na, akkor ez is valszeg valami olyasmi lehet; mint a Dodi a Józsefek számára; mert ennek senincsen szerintem konkrét eredete; tehát nem ismert, hogy ez honnan jött. Egyvalaki lehet, hogy viccből kitalálta, pl látta a Dodó-kacsát; és akkor elterjedt ez; hogy a Józsefnek ez is az egyik általános beceneve.
2021. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Erzsébet
2021. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7. vagyok,arra gondolok,hogy esetleg eredetileg Bözsinek hívták volna, csak szólt, hogy azt utálja,és ezért akkor kerestek neki egy másik, de egy hasonló kereszt/becenevet; és akkor valakinek úgy/egy olyan jutott eszébe; hogy a magánhangzók maradtak; és akkor Pötyi. Így lett. Meg pl tehát akkor több helyről is eredhet ez a név. Vagy pl esetleg valakinek a vezetéknevéből; pl mondjuk most a Petrovics jutott eszembe; és akkor pl kialakulhatott valahogyan pl ebből a névből is egy ilyen becenév. Vagy még akár tehát tök más oka is lehet; pl családilag sok volt valakin az anyajegy, a szeplő, és akkor még onnan is jöhetett; de tehát ha általánosan el van terjedve a Pötyi név az Erzsébet beceneveként; akkor lehet, hogy pl valaki meghallotta, hogy az egyik Erzsébetet Pötyinek hívják, és akkor neki is megtetszett; és ő is így adta tovább. És ő pl nem is feltétlenül tudta az okát, csak hallotta, hogy a másik Pötyi és Erzsébet, és így ő is olyan nevet akart adni, ami Pötyi és Erzsébet. Vagy pl hogy olyan kis csöppnyi emberke volt mondjuk másokhoz képest, mint egy pötty, még akár onnan is jöhetett szerintem; vagy pl a pontösszekötősdis színezőkből/készségfejlesztő-füzetekből; hogy pl mindig azokkal kellett elhalmozni őt mondjuk kiskorában, mert nagyon szerette; vagy pl a Színözön nevű játékot valaki Pötyinek hívta (akkor még nem is volt neten, vagy csak nem volt elterjedve; és a miénknek pl nincs doboza[hanem maga a játéktábla és annak a másik fele funkcionálnak dobozként] , tehát nem is tudom, hogy régen volt-e konkrét neve) De szóval pl lehet,hogy ezzel is valaki szeret játszani; és akkor rajtamaradt becenévként.
2021. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*Vagy pl evolúcióval kifejlődhetett:


Erzsébet ---> Betti ----> Bötti ---> Böti ----> Pöti ----> Pötyi

2021. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!