Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Amerikai gyerekek korán...

Az Amerikai gyerekek korán vagy későn válnak önállóvá?

Figyelt kérdés
Sok mindent olvastam ezzel kapcsolatban. Ugye tudom hogy Amerika államonként nagyon változó talán változóban mint Európa. Viszont olyat is olvastam hogy Amerikában elvárják hogy a gyerek 18 évesen elköltözzön meg olyat is hogy az átlag a 21-22 éves gyereket sem hagyná egyedül otthon egy napra se és mindig mindent megcsinálnak a szülők a gyerek helyett. Gondolom ez utóbbi semmikép sem a Texasi meg egyéb déli vidéki területekre igaz. A statisztikák szerint azért 18 évesen nem költözik a gyerek pedig a kollégiumban lévő gyerekek is bele számítanak ebbe de a statisztikák szerint 24-25 évesen költözik az átlag ami még mindig korai Magyarországhoz képest. Területenként ez hogy van? Valaki tud erről valamit? Az Amerikai gyerekek korán válnak önállóvá és függetlenné vagy éppen későn? Most a Covid gátat szab annak hogy a fiatalok dolgozzanak/költözzenek?

2021. márc. 26. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Az amerikai gyerekek sokkal önállóbbak. Hamarabb válnak azzá, önállágra nevelik őket, sokkal gyakoribb a korai családalapítás is. Nálunk csak a romák körében szokás 25 előtt gyereket vállalni, ott ez tök normális hétköznapi dolog.
2021. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es Melyik részén?
2021. márc. 26. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2

Középső államokban.

2021. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as Na és Kaliforniában vagy főleg az Észak-Keleti államokban mi a helyzet?
2021. márc. 26. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Plusz infók:

[link]

[link]

2021. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb amerikai fiatal kulonkoltozik a szuloktol mar egyetemista koraban mert gyakran nem a legkozelebbi egyetemre mennek, igy kollegiumban vagy alberletben laknak. Egyetem utan pedig munkat keresnek es inkabb lakotarsakkal laknak mint a szulokkel ha nincs annyi penzuk hogy egyedul bereljenek lakast. Itt gyakori hogy fiatalok kozosen berelnek egy nagyobb lakast es sokkal tobb is az alberlet mint Magyarorszagon.

Itt nem divat az hogy a fiatalok a parjukkal a szuloknel laknak hogy ne kelljen alberletre kolteni es ugy vallalnak gyereket. Mi csak addig laktunk anyoseknel ameddig nem lett munkank, utana mentunk alberletbe, kesobb pedig vettunk hazat.

Egyedulallo fiatal anyukakkal elofordul hogy a szuloknel laknak ha tenyleg nem telik alberletre sem.

2021. márc. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os az USA melyik részén? A részletek érdekelnének leginkább például hogy az egyetemeken mennyire önállóak a gyerekek vagy hogy 19-21 éves korukig ameddig méz nem járnak egyetemre mennyire önállóak és viselkedésben mennyire érettek? Mert ez utóbbi is egy külön dolog.
2021. márc. 27. 02:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a régiótól, inkább attól függ, hogy milyen társadalmi réteghez tartoznak. De egyébként átlagban hamarabb költöznek külön, viszont az önállóságnak több szintje van. Pl. nálunk az is az önállósághoz tartozik, hogy már tud főzni magára valaki, míg az átlagban Amerikában nem divat, nagyon kevesen főznek maguknak.

A családi kapcsolatok is mások. Ahogy írta valaki, sokszor messzi egyetemre mennek, sőt, aztán messze telepednek meg, messze vállalnak munkát. Gyakori, hogy a nagyszülőkkel a kapcsolattartás már nem igazán van meg, még formálisan is alig. Ez is persze családonként is változik, de egyáltalán nem ritka, hogy az eleve szellős családi kapcsolat végleg elhal a távolságtól.

Én egyébként azt láttam, hogy ezt leszámítva elég szerencsétlenek. Sok családban nem szoktatják hozzá a gyereket a házimunkákhoz, még mosogatni sem képesek/hajlandóak tizenhét évesen. Sokszor a saját kárukon tanulják meg, ha megtanulják. Van, akit meg csak nem érdekel. Van olyan réteg, aki ritka igénytelen, de eleve mások a normák is a magyarhoz képest. Magyarországon alap, hogy naponta fürdünk, de Amerikában sokan nem így állnak hozzá. Egyébként vannak kutatások, amik szerint tényleg nem tesz jót a bőrnek a napi szintű fürdés, de én azért nem tudnám megszokni...

2021. márc. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te valami szakdogához faggatod itt a jónépet?

Én is Amerikában lakom de honnan a bréből tudjam, hogy tagállamonkánt milyen eltérések figyelhetőek meg vagy hogy mi veti vissza a fiatalok önállósodását a jelenlegi gazdasági helyzetben, keleti vagy a nyugati parton? Ezt te sem gondolod komolyan, hogy valaki leül neked bepötyögni. Köszönd meg inkább az eddigi válaszadók fáradozásait és keress fel a témában online oldalakat!

Sajnálom az offolást de nem tetszett a kérdező stílusa! Jöhet a negatív, már nem érdekel!

2021. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!