Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon vannak nívós...

Magyarországon vannak nívós irodalmi folyóiratok?

Figyelt kérdés

Amennyire én látom, külföldön vannak nívós folyóiratok, ahova lehet irodalmi tanulmányokat publikálni.

Magyarországon valahogy mintha kevés lenne az igazán nívós folyóirat irodalomtudományból. Pontosabban arra gondolok itt, hogy szerintem nagyon ritka vagy nincs is olyan folyóirat, ami csak tudományos publikációkat tartalmaz és kifejezetten tudományos céllal készül, kifejezetten kutatóknak, az ő írásaikkal.

A legtöbb irodalmi folyóirat nemcsak irodalomtudományi kutatóknak íródott, hanem részben laikusoknak, ha lehet így mondani és nemcsak kimondottan tudományos szövegeket tartalmaz.

Részben erre értem, hogy kevés a kifejezetten tudományos folyóirat, másrészt pedig az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan irodalmi folyóirat, ami nemcsak tartalmában tudományos szintű, hanem elismert is?


Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a legtöbb folyóirat semmit sem ér, mert nyilván nem így van.

A következő folyóiratokat ismerem: Alföld, Új Forrás, Eső, Apokrif, Vigilia, Szépirodalmi Figyelő.

Ezekbe is lehet tudományos tanulmányokat publikálni, de én olyasmi folyóiratok iránt érdeklődnék, amiket fentebb is jellemeztem. Ami tényleg főleg tudományos körökben ismert, erre van fenntartva.


Filozófiából és nyelvészetből több ilyet ismerek, de irodalomból mintha nem lennének annyira komoly folyóiratok mint más területeken, kivéve 1-2-t esetleg.


Azért érdekel ez engem, mert ha minden jól megy, felvennének irodalom PhD-ra és ott még nívósabb helyekre szeretnék publikálni. A Vigiliát és a Jelenkort néztem ki, de jó lenne még valami tipp.

Eddig is publikáltam, de kb. olyan jellegű helyekre, amiket fent felsoroltam folyóiratokat, de nem mindegyikbe.



2021. jún. 13. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon lassan az a kérdés, hogy bármiben van-e nívós szint egyáltalán. Az irodalom és kultúra olyan szinten van szétrohasztva, hogy nem igaz, a sok parasztnak jó a valóvilág meg a mónikasó.
2021. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van egy:

[link]

2022. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!