Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kőszeg beceneve miért "Becsüle...

Kőszeg beceneve miért "Becsületes város"?

Figyelt kérdés
Kell csinálnom egy kiselőadást Kőszegről, szerintem érdekes lenne bele tenni

2021. szept. 17. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban ez, akkor érdekelne, mert ezt nem hallottam még róla és a becenevét sem.
2021. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kőszegi származású létemre én se hallottam még, de arra tippelnék, hogy a becsületkasszák miatt. (Sokan úgy árusítanak az utcán, hogy kiteszik a házuk elé a kisasztalt, rá a zöldséget vagy virágot, amit megtermeltek, kiírják, mi mennyibe kerül, és kiteszik a befőttesüveget, amibe dobhatod a pénzt. Mi mindig így vesszük a virágot, amikor a temetőbe megyünk, az arra vezető utcán például mindig van.)
2021. szept. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi írd bele a kiselőadásba, ez szerintem nagyon érdekes hagyomány:


[link]

2021. szept. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Kiselőadásodban ne említsd azt, hogy Kőszeg "Becsületes város". Így csak a tudatlanok fogalmaznak, fizetségük pedig az, hogy kinevetik őket.

.

Kőszeg a LEGHŰSÉGESEBB polgárok városa ("Civitas Fidelissima).

A kiselőadásod során meg sem említsd a becsületkasszákat, mert azt a témában járatlanságod bizonyítékául veszik, tapsolt helyett nevetséges leszel.

A háború után, a vesztes félnek járó "területrendezéskor", Kőszeg városának polgárai népszavazással döntöttek arról, hogy Magyarországhoz, nem pedig Ausztriához akarnak tartozni. Ezért kapta a "leghűségesebb város" címet/nevet.

Minden ismerősöd 'tudását' igazítsad helyre, aki a becsületkasszákat említi!

2021. szept. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A leghűségesebb város nem Kőszeg, hanem Sopron!
2021. szept. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

[link]


Furcsa, de valóban úgy van. A kis "táblázat" a legelején ott van amit a kérdező is említ. Ha nem látod akkor ctl+f és begépeled, vagy "keresés az oldalon".


Más oldalakat is átnézve ahol megemlítik ezt, ott is a becsületkasszákra hivatkoznak.

Amit meg leírtál, az Sopronra vonatkozik.

2021. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Wikipédián ott volt, hogy becenév: Becsületes város, ahogy #6-os is írta, de sehol nem találtam róla semmit.

#4, nem vagyok valami jó töriből, ez a magolás dolog sose ment, de a leghűségesebb városra azért emlékszem, és az Sopron :D

#3 köszönöm, belerakom!

#2 köszi, ez érdekes, majd belerakom!

Köszi a válaszokat <3

2021. szept. 18. 09:47
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!

Elnézésed kell kérnem figyelmetlenségemért, de

A #5-nek VAN IGAZA!

2021. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 igen, tudom, semmi gond :D
2021. szept. 18. 10:44
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

#8

Azt a roha.... 😅

Ilyet még nem láttam, hogy valaki téved és elismeri, bocsanatot kér.

Minden tiszteletem a tiéd Kedves Válaszoló! Több ilyen kellene.

2021. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!