Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok még hasonlókat mondani?

Tudnátok még hasonlókat mondani?

Figyelt kérdés

Ez a legjobb kategória, amit találtam. Szóval, Magyarországon megszokott, hogy a szénsavas ásványvíz kék, a mentes rózsaszín, újabban meg a közepes a zöld (kupak, dizájn). Na most, ez máshol nincs így (legalábbis, ahol eddig jártam a világban). És sokan mesélték, hogy szintén jártak már pórul, mert azt hitték, hogy külföldön is így van.


Ilyen dolgok érdekelnének, amelyeket mi itt Magyarországon teljesen evidensnek veszünk, azt hisszük, ez mindenütt így van, majd külföldön szembesülünk vele, hogy ez csak Magyarországon van így.


2021. szept. 20. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a villanykapcsolók állása. Angliában előszeretettel szerelik úgy be a kapcsolókat, hogy felfelé állásban vannak lekapcsolva, és lefelé állásban felkapcsolva (és ők nem is LE kapcsolják meg FEL kapcsolják a villanyt, hanem BE- és KI kapcsolják azt). (Mondjuk ezzel nem nagyon lehet pórul járni, csak hirtelen ez jutott eszembe.

A csapok is többnyire forditva vannak bekötve, náluk a baloldali a hideg, és a jobb oldali a meleg, nálunk pont forditva. Ezzel már azért lehet pórul járni, ha figyelmetlen az ember.

2021. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományosan a görögöknél a fejmozgások is ellentétes jelentést hordoztak, mint nálunk: nemre bólogattak és igenre rázták a fejüket. (Mára ez már a legtöbb helyen nincs is.)
2021. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ausztriában a villanykapcsolók. Ami nálunk le, az náluk fel és fordítva.
2021. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én akkor jártam pórul, amikor Olaszországban csapvizet ittam.Bár itthon is elég klóros, de ott olyan hasmenést kaptam, hogy el lett rontva az egész nyaralásom...
2021. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Angliat sok peldaban fel lehet hozni. Villanykapcsolok ahogy irtak. De a kresszbeñ is sok az elteres peldaul ha kanyarodsz a kocsival mig a gyalogos szeretne egyenesen atmenni az ut túloldalara akkor neked van elsobbseged magyarorszagon at Kell engedned a gyalogost. Akkor a metro mozgolepcsojenel jobboldalon allsz baloldalon haladsz .

Vagy a bicikli fek jobboldali a hatso baloldali az elsô (vagy forditva hirtelen nem tudom, de mashogy van mint magyarorszagon)

Az ablakok kifele nyilnak nem befele az ajtokon baloldalon van a kilincs nem jobboldalon a csapoknal baloldalon van a meleg jobbon a hideg.

Nyilván nem az osszes ezek közül igaz mindegyikre de vannak ilyen meglepetesek

2021. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk, a csapvíz az szerintem eléggé ismert, hogy külföldön nem túl iható.


A villanykapcsolókat meg első kézből tapasztaltam, édesapámnak volt ez a heppjhe, hogy fordítva szerelte fel.

2021. szept. 21. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!