Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Kevés vagy, mint mackó...

"Kevés vagy, mint mackó sajtban a brummogás!" - kitől származik ez a szöveg?

Figyelt kérdés
A Bikini 1987-es Mondd el albumán a Megüssem vagy ne üssem c. dalban előfordul ez a hasonlat, tehát ezt ők találták ki, vagy valaki más korábbról?

2021. okt. 17. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Mackó Sajt 1958 óta létezik magyar országon. Én, ezt a tréfás beszólást, már jóval korábban hallottam, sőt használtam is, mint 1987. Hogy ki az a valaki más, akitől származik, azt persze nem tudom, de 1960 - 1970-es évekbeli emlékeim vannak.
2021. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 B2man ***** válasza:
100%
A kérdés jo. Nekûnk a 80-as években azt mondtàk: Kevés vagy, mint Camping sajtban a sàtorvas! Ez jobb.?
2021. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak azt ismerem, hogy "mint apácazárdában a fitymacsattogás", ti valami nagyon kulturált környéken nőhettetek fel.
2021. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!