Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányság mennyire befogadó...

A cigányság mennyire befogadó a nem-cigányokkal szemben?

Figyelt kérdés

Összeismerkedtem egy szép cigány lánnyal, és mindketten tetszünk egymásnak. Megismerkedtem az anyukájával is, teljesen normálisak, nincs velük semmi probléma. Dolgoznak is.


Nagyon szeretnék a lánnyal összejönni, de bevallom, kicsit félek is ettől a közegtől, mert sosem mozogtam ilyen emberek között.

De nagyon szeretem a lányt és szerintem ő is engem.


A kérdésem erre vonatkozik, hogy a cigányok mennyire befogadóak a kívülállókkal szemben?

Lehet ebből probléma, hogy egy kicsit más kultúrában nőttünk fel?



2021. nov. 1. 09:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Esetleg ha tudnátok mutatni valami irodalmat is a cigányságról, az jó lenne.

Szeretnék mindent tudni róluk, amit lehet, hogy megismerjem a világukat.

2021. nov. 1. 09:30
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nemere István: Cigányok című könyve segít megérteni,hogy miért is olyanok, amilyenek.

Hogy befogadnak e...amíg hasznot remélnek belőled,addig mindenképpen.

2021. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha asszimilálódtak, akkor nem lesz gond. De ha "közeg"van, akkor raklo vagy, és az is maradsz.
2021. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


Ezt hogy érted?

2021. nov. 2. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy ha a törzsi szemlélet szerint élnek, ahol a harmad-unokatestvér is húgom, bátyám, akkor sok jóra ne számíts rakloként. Hiába dolgoznak, vállalkoznak, élnek polgári életet, ha azt hallod tőlük, hogy első a család, akkor azt szó szerint kell érteni. Ha valami kritika ér, akkor azzal jönnek majd, hogy mert raklo vagy.

Akik nem ilyen családfüggők, átlagos életet élnek, ott jobban becsülik a magyart, ha lány, ha fiú.

2021. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
50%
A magyar cigányság több rasszból tevődik össze. Abszolút nem mindegy, hogy a kérdésed melyik népcsoportra vonatkozik. A lováriak, az Oláhok pl tök normális, törekvő népség.
2021. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddigi találkozások során mennyire tapasztaltad hogy tartják a cigány szokásokat ?
2022. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm kérdést.

Sajnos nem alakult ki semmi kapcsolat azóta, de azért jóban vagyunk, beszélgetős, chat-elős viszonyban.

2022. ápr. 16. 11:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!