Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szól az az idézet, hogy...

Hogy szól az az idézet, hogy a legnagyobb gonosztevők jól tudják tettetni, hogy jók? Vagy hogy mások azt hiszik róluk, hogy azok?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, van ilyen idézet, csak nem egészen emlékszem hogy szól, azt meg főleg nem tudom ki mondta.

2021. nov. 12. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Látom, nem jött még erre a kérdésedre válasz, ezek szerint más se igazán emlékszik ilyesmire. Nekem egy bibliai gondolat jut eszembe, amikor Jézus "báránybőrbe bújt farkasnak" nevezte a gonosz embereket, akik másokat megtévesztenek azáltal, hogy képmutatóan jónak tüntetik fel magukat, de csak azért, hogy kihasználják, vagy becsapják őket.

Ezt a Máté 7:15 írja a Bibliában.

Ma akár az internetes ismerkedésre is alkalmazható, amikor hamis profillal alattomos emberek gyanútlan fiatalokat (de sokszor idősebbeket is) csapdába csalnak.

2021. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Prokopf ***** válasza:
Valahol ott lehet "a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve." idézet mellett (lehet, hogy ugyanaz a valaki mondta).
2021. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!