Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szlovákiában élő magyarok...

Szlovákiában élő magyarok általában szeretnek ott, Szlovákiában élni?

Figyelt kérdés
Milyen ott élni magyarként?
2021. dec. 4. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában élek de csak a saját tapasztalataimra hagyatkozva tudok válaszolni, nem minden itteni magyar nevében.

Nagyban eltér attól függően, hogy az ország melyik részén élesz. Révkomáromban ahol dolgozom például túlnyomó többségben magyarok élnek, annyira, hogy az ottani szlovákok egy része beszél magyarul is, itt ugyan milyen gondom lehetne belőle, hogy magyar vagyok? Semmi, csak a munkahelyemen beszélek szlovákul és csakis a szlovák kliensekkel, kollégákkal, egymás között a magyar kollégákkal magyarul beszélünk, és még soha nem kért senki számon, a főnök sem, aki szintén beszél magyarul, pedig szlovák.

Zsolna és Nyitra környékén, és Pozsonyban viszont rengetegen vannak, akik bizony éreztetik veled, hogy ha csak meghallják hogy egyetlen szót rosszul ragozva ejtesz ki, hogy már pedig Szlovákiban élsz, tanulj meg szlovákul. Ha pedig meghallják, hogy akár csak magyarul telefonálsz, úgy néznek rád, mint valaki igedenre, betolakodóra, akinek nincs itt semmi keresni valója.

Minden esetre vissza utasítom, hogy a szlovákok többsége utálná a magyarokat, közép iskolában (Érsekújvárban végeztem) alig tudtam szlovákul, és tanáraim nagyon megértőek voltak, egyik osztálytársam mondjuk beszólogatott miatta. Zsolna és Nyitra környékén, és Pozsonyban viszont hallottam, hogy kifejezetten gonoszkodik sok tanár azokkal a diákokkal, akiknek meghallják akár csak a kiejtésükön, hogy magyaros, vagy ha csak meglátják, hogy a kereszt neve magyarul szerepel a személyiben (tehát nem Štefan hanem István).

Inkább az a baj, hogy a magyarokat utáló kisebbség nagyon hangos, és nagyon is igyekeznek feltüzelni a többi szlovákot az itteni magyarok ellen, és Mečiar óta rengeteg szlovák politikus is szítja az ellentétet, hogy eltereljék a témát az igazi problémákról.

Egyébként megjegyzem, hogy szerintem bürokrácia terén Szlovákiában nincs annyira túl komplikálva minden, mint Magyarországon. Meg nekem jobban tetszik, hogy be van vezetve az euró.

Én itthon vagyok itt Szlovákiában, talán emiatt idegesítenek fel mégjobban a Slota meg a Kotleba meg a Mečiar félék. Sok magyar fiatal megy el innen külföldre, de ez ugyan nem a magyar-gyűlölő szlovákok miatt van, hanem ugyan amiatt mint minden poszt-komcsi európai országban, sok szlovák fiatal is elmegy Csehországba vagy Nyugatra, bár itt annyira nem rossz a helyzet a kivándorlás terén mint Magyarországon, de nem is sokkal jobb.

Összességében, ha máshol élnék, az nem a primitív magyar-ellenes szlovákok miatt lenne, mert a többsége a szlovákoknak tényleg nem ilyen, hanem olyan dolgok miatt amik ezt az egész volt keleti-blokkot érintik.

2021. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!