Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak Karácsonykor ha...

Mit csináljak Karácsonykor ha már nincs családom? (22F)

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy bárki mostanában nézi majd ezt a kérdést, de gondoltam felteszem. Figyelem, lehet picikét lehúzom ezzel a hangulatot, szóval ha esetleg mégis elolvasod akkor előre is bocsessz. Azért írom csak le, nehogy abból álljon a válaszok 90%-a, hogy trollkérdés.



Apukám 2017Ápr halt meg a korházban állt előttem, majd leült az ágyra, hogy rosszul van, hirtelen hátradőlt és meghalt (szívleállás). Anyukám ez év februárban, hazajöttem és ott ült az ágyon már meghalva, nyilván azonnal mentőt hívtam és egyidőben CPR-t megkezdtem de már eleve merev és hideg volt a test szóval sokra nem mentem vele, ráadásul kb 5-6 órába telt mire kijöttek elszállítani a testet, szóval addig elég fura volt a szobában mászkálni, mert eléggé olyan érzés volt mintha nem egy ember feküdne a szőnyegen akit ismertem hanem már csak egy biológiai veszélyes hulladék amit kerülgetek. A legjobb barátom is pár hónapja elköltözött, találkozgatunk még de nem olyan gyakran, ma még azért sikerült felhívnom és békés szeretettel teli hangulatot kívánni a családjának illetve nemutolsó sorban neki valamint megköszönni az elmúlt 2 évet, de nem fogom zaklatni mert Ő is elfoglalt illetve van családja.

A többi barát/ismerős szintén elfoglalt mert miért ne lenne az, illetve mindenki már csak megszokásból is fát állít meg ünnepelget ilyenkor, még a gamerek is elfoglaltak, szóval amellett hogy fura így első alkalommal egyedül itthon még baromira unom is magam, különben nem tennék fel itt ilyen hülye kérdéseket xD


Azon gondolkozok csak, hogy talán mégse kéne ma este itthon ülni és csak gépezni még ha amúgy különösebben nem is érdekel de talán kéne csinálni bármit aminek lehet jelentősége számomra.

Attól tartok csak, hogy nem e fog később rosszul érinteni, ha most ezt az alkalmat így úgymond kihagyom és nem csinálok semmit.


Szóval a kérdés inkább talán annyi csak.. Van valakinek ötlete mit csináljak?


Esetleg, hogy még egy konkrét kérdést is megfogalmazzak. Rosszul érezném magam a későbbiekben ha csak simán hagyom eltelni a ma estét vagy csak sz*rjak az egészre és túlgondolom?


Sry akárkinek aki elolvasta ezt és lehúztam csak a hangulatát, a k*rva anyázos válaszok jöhetnek nyugodtan, csak nem akartam, hogy trollkérdésnek bélyegezve ezt le legyen tudva a dolog.



2021. dec. 24. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Én leinnám magam.
2021. dec. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Whops ez kimaradt, nem iszok alkoholt abszolút, egyszerűen csak azért mert nem ízlik se bor se sör se semmi ilyen, ahogy cigizni se cigizek mert megfulladok más meg jóizűen szívja minden nap a 2 dobozt :D

Amúgy nem vagyok most valami depis pszichopata állapotban, azért jól esett beszélni a barátommal, találkoztunk is előző héten, történt sok más minden is de Ő itt van nekem. Csak nem épp most mert nyilván mindenkivel együtt Ő is elfoglalt én meg nem is b*sztatnám.

2021. dec. 24. 16:11
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én elmennék valahova valami különlegeset csinálni.. például tábortüzet gyújtanék és élvezném a hideget, hogy fázom, és tervezgetném a kövi évet
2021. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen hamar elvesztetted a szüleidet.

Keress magadnak valami hobbit, amivel ilyenkor is tudsz foglalkozni (olvass, tanulj nyelveket, rendezz be magadnak otthonra egy edzőtermet, járj el futni stb.).

Hosszabb távon keress magadnak egy lányt, akivel családot tudsz majd alapítani, és akkor valószínűleg nem maradsz egyedül.

Minden jót Neked, és a körülmények ellenére is Szép Karácsonyi Ünnepet kívánok.

2021. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Őszinte részvétem kérdező!


Nagyon sajnálom, ami veled történt.


Én a következőket ajánlanám (nekem is tanácsolta valaki tegnap): rajzolj piros szívecskéket különböző papírokra. Írd rá, hogy "kedvelem a jó tulajdonságaidat XY, de a rosszakkal nem tudok mit kezdeni."


Próbálj magadnak KÉPZELETBEN teremteni ismeretségi hálót: főnököt, kollégát/kolléganőt, ezután haverokat/barátokat/barátnőket!


Ui: talán csak nem vagy annyira magányos, hogy még munkahelyed se lenne, ahova bejárnál nap, mint nap dolgozni?!

2021. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Helyesbítek az egyik kifejezésen: barátnő-jelölteket! (Ugyanígy lehet a többi "pozícióban" lévő ember is "jelölt"!


Dolgozol valamit vagy iskolába jársz még? (Anyós, apósjelölteket NE FELEJTSD EL képzeletben megteremteni!)


Testvéred a kiírás szerint nincs. Egyéb rokonod csak van, akiről nem tudsz, vagy pedig nem tartod a kapcsolatot vele/velük? Volt osztálytársakkal mi a helyzet? Milyen középfokú végzettséget adó iskolába jártál az általános után? Volt tanáraid?

2021. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem gyújtsál gyertyát a szeretteidért, és közben gondolkozz rajtuk.

A gyertya hangulata sokszor segít.


Ha pedig hasonló társaságra vágysz, nézd meg ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1150..

Bár ott a kérdező nem a legjobb ember, de ettől még...

2021. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Esetleg felhívhatod a 116-123-as lelkisegély telefonszámot 0-24-ben eléred őket. Ingyenesek. Akár írhatsz is nekik.


Hétköznap a családsegítő szolgálat egyedülállóknak is segít. Én a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot is ajánlanám, vagy akár egyházi (római katolikus, evangélikus, református, baptista szeretetszolgálat, stb.)


Holnap karácsony első napja van. Menj el egy délelőtti istentiszteletre! Adj hálát azért a "kevésért", amid van! Hétköznapokon pedig csatlakozhatsz valahol hittan- vagy bibliaórai közösségekhez!

2021. dec. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Javítok: a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot ajánlanám, ha budapesti vagy!


Ha vidéki, akkor add meg a helyszínt és távolról megpróbálok segíteni együtt gondolkodni veled a legjobb megoldáshoz vezető úton...


De tarthatsz akár kutyát vagy macskát is. (Mindössze pénz kérdése a állattartás.) Vagy fogadhatsz örökbe növényeket is gondozni. Szomszédaiddal milyen a viszonyod?

2021. dec. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egy picikét félreértett mindenki, de lehet én fogalmaztam rosszul az egészet, hogy így félrement. Alapvetően minden rendben lenne, igen van munkahelyem a Waberer's-nél, autó, ház is hamarosan ha ezt megöröklöm szóval mondhatni elég f*sza minden sok más korombelihez képest, nyilván nem vagyok elvágva teljesen a külvilágtól.

Viszont nem hiszem, hogy több száz Facebook ismerősből akik gyakorlatilag idegenek kéne táplálkozni vagy ilyesmi. 2019ben megismertem az első szerelmem akivel nem igazán jött össze sőt nagyon rosszul alakult minden viszont egyben megismertem a legjobb barátom is aki viszont ahogy írtam elfoglalt most érthető okokból.


Azt kell mondjam elég borzasztó ötletek jöttek itt :D szerintem valami idős magára hagyott macskás nőnek vagy elborult agyú téveszmés pszichopatának gondoltak itt sokan.


Nem minden rendben velem, nagyon is jól mennek a dolgok, csak ez az egy ami nincs. Senki olyan nem maradt aki számítana a legjobb barátomon kívül.

Én pedig nem fogok se akármelyik Facebook ismerősömnek, se volt osztálytársaimnak se senkinek belemászni az életébe csak azért mert most nekem így osztották a lapokat.

Egyébként meg azért is írtam ki a kérdést így mert gondoltam értelmezhető lesz mikor azt írom nem maradt családom. Nincs élő rokonom, nagymamám vagy nagypapám eleve nem volt, testvér szintén nem, a szüleimnek lehet voltak testvérei de nem tudok róla és nem is mennék vele sokra, tehát amikor azt írtam hogy nincs családom akkor az annyit jelent egyszerűen hogy én maradtam az egyedüli. Így tehát sok értelme nincs nekem nagyon ünnepelgetni egy olyan valamit amit általában családdal vagy legalább hozzá közel állókkal szokott ez ember, mert aki hozzám közel áll ahogy írtam, az meg a családjával van.

2021. dec. 25. 00:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!