Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Furulyát tanul a gyerekem....

Furulyát tanul a gyerekem. Meddig "szokás" furulyára járni általában? Furulyáról válthat "komolyabb" hangszerre? Amit könnyebben elsajátít a későbbiekben, ha tud furulyázni!

Figyelt kérdés
Szerintem zongorázni, hegedülni évekig, de furulyázni azt nehezen tudnám elképzelni, hogy mondjuk 8 évig csak azt tanulja a gyerek.
2021. dec. 29. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A furulya nagyon jó kezdőhangszer, az összes zeneóvodában, zeneiskolában ezzel kezdik.... Megtanulni a skálát, barátkozni a zenéléssel.

Utána bármilyen hangszert választhat...

Ha szeretne maradni a fúvós hangszereknél, akkor altfurulya, oboa, klarinét, fuvola, stb...

Ha meg mást szeretne, akkor simán jelentkeztek zongorára, hegedűre, csellóra, bármi egyébre.

2021. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog 8 évig furulyázni a gyerek,

ne aggódj, csak 1-2 évig. Nálunk nem fúvós hangszerre már 1 év után lehetett váltani. Én 2 év után kezdtem a fuvolát.

2021. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év szerintem is bőven elég. Ismertesd vele a hangszereket, aztán válassza ki azt, amelyik tetszik neki. Így előfordulhat, hogy neki valami ritkább hangszer tetszik meg, nem pont a gitár, zongora, hegedű, amire a legtöbb gyereket beíratják.
2021. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két év a furulyaiskola könyv is. Utána választhat zsebbenyúlósabb hangszert.
2022. jan. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 11. 13:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek! Akár négy évig is tanulhat a gyerek furulyán! Akkor már nagyon profi szintet ér el és zongorakíséretet kap.
2022. febr. 8. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha élvezi, miért ne? :)


De egyébként ha szívesen kipróbálna "bonyolultabb" hangszert, ahhoz is hamar kapna zongorakíséretet. Hiszen nem nulláról kezdené, tud kottát olvasni annyira, amennyire furulyával megtanult, csak az új hangszert kell megszoknia.

2022. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ime az elo pelda, h nyolc evig is lehet furulyazni, es meg tovabb is. En. Ezzel szeretnek foglalkozni kulfoldon ahol megbecsulik ezt a csodalatos hangszert, de persze valthat a gyerek ha szeretne.
2022. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!