Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik jó barátom 35évesen...

Egyik jó barátom 35évesen hirtelen meghalt,urnás temetése lesz sírhelybe. Az egyik közös ismerősünk nagyon ki van akadva,hogy a családja( felesége+szülei) nem kérnek koszorút tőlünk, esetleg az árát. Ti hogyan látjátok?

Figyelt kérdés

Sajnos a covid vitte el. Még 2 éve sincs,hogy vettek egy családi házat hitelre, az egyik hegyi faluban, ahol fával fűtenek. Fát egyben vagy 2 részben szokás megvenni, tehát egyszerre nagyobb kiadás.

A házon elég sok tartozás van még.

Az elhunyt is, a másik kérdésben szereplő srác is osztálytársaim voltak. Mind a ketten a legjobb barátjuknak tartanak/tartottak,de talán aki meghalt azzal volt kölcsönös.

A másik srác külföldön lakik, karácsonyra volt itthon, hagyott nálam pénzt koszorúra, akkor is mondtam lesz osztály koszorú (5ember kb összedobta volna) neki olyan kellett volna aminek a szalagján az ő és az én nevem van.

Közben kiderült hogy hamvasztás után egy mini sírba fogják tenni az elhunytat aki postás volt.

Munkájából és korából kifolyólag sokan fogjuk utolsó útjára kísérni.

A szülei,felesége(és az ő szülei), munkahelye nagy koszorúkat fognak hozni. Sok gyászolót nem lehet elérni, maradtunk mi akikkel le lehetett kommunikálni,hogy vagy kicsi csokor, vagy egy szál virág és az az összeget amit rászántunk a koszorúra azt tegyük be egy borítékba. Ez nekem és több volt osztálytársunknak tetszik,kivéve azt aki hagyott nálam koszorú pénzt. Természetesen felhívtam a külföldön élő volt osztálytársunkat, eleinte nem ellenkezett, bár hozzá tettem ha majd következőnek haza látogat elmegyünk a sírhoz és viszünk koszorút. Bár nem értem miért velem akar közösködni, nem a barátnőjével (3 éve vannak együtt)

Aztán messengeren írta többször(bármit válaszoltam kötötte az ebet a karóhoz)hogy milyen már az hogy pénzt kérnek nem koszorút,hogy ez milyen fura. Lehet neki az jött le,hogy kérnek de igazából az a lényeg ne vigyünk koszorút, mert nem fér el normálisan és mivel tudják a szülők, hogy vinnénk koszorút.....Ja az elhunytnak nem volt gondja a másik sráccal,de nem is voltak nagy barátja. Itt is kicsit egyoldalú volt a dolog. A problémázó srác kicsit magának való (volt 15 éve).

Ti hogy látjátok? Szerencsére nincs tapasztalatom.



#koszorú #hamvasztás #urnástemetés #koszorúpénz
2021. dec. 31. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szükségük lenne arra a pénzre...az elhunytnak pedig kevésbé a koszorúra.
2021. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ugye, hogy nem fura dolog.
2021. dec. 31. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyre gyakoribb pedig. A nagybátyámnak is urnás temetése volt, a család azt kérte, hogy mindenki csak 1 szál fehér virágot vigyen és azt a pénzt, amit koszorúra költött volna, az urna előtt lévő ládikába tegye. A nagybátyám sérült gyerekekkel foglalkozott, nekik szánták az összegyűlt pénzt. De ha a család költi el, mert ott maradt az özvegy hirtelen több gyerekkel és adóssággal teszem azt, abban sincs semmi kivetnivaló.

Általában senkinek sem "jön jól" anyagilag egy temetés és ahogy az első írja, az elhunytnak már nincs szüksége a koszorúra, vagy ami még megy sok helyen, hogy ezzel akarják megmutatni a rokonok, hogy ők mennyire szerették az elhunytat, hogy az ő koszorújuk legyen a legnagyobb, legszebb. Tök értelmetlen.

2022. jan. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!