Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Spanyolországban és Portugáliá...

Spanyolországban és Portugáliában mennyire más az élet egymáshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés

Lisszabon, Barcelona vagy Madrid.


IT területen dolgozom és szeretnék 1-2 évre kimenni.

Van esetleg olyan aki tudna mesélni arról, milyen az élet ezekben a városokban?



2022. jan. 6. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nyugati
2022. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Vagy dél-nyugati
2022. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Chris88 válasza:
100%
Én csak látogatóban voltam Madridban és Lisszabonban. Nekem ég és föld a különbség. Madridban el tudnám képzelni az életem, Lisszabonban nem. Madrid modern, nyitott, barátságon, nagyon jó hangulatú, elegáns, tiszta város. A tömegközlekedés legendásan jó. Lisszabon sokkal piszkosabb, sok a drog és a romos épület. Rengeteg a turista, azok tartják el egész Portugáliát, meg az ideiglenesen vagy tartósan oda költöző tehetősebb külföldiek. Spanyolország szemmel láthatóan fejlődik (legalább is Madrid), Portugália viszont stagnál, ha nem hanyatlik. Madridban biztonságban éreztem magam éjjel is, Lisszabon egyes részein nappal sem (hiába jó a közbiztonság a hivatalos adatok szerint). Madridban jó megjelenésű emberekkel találkoztam, Lisszabonban sok lecsúszott alakot láttam. A tenger szólna még Lisszabon mellett, de a városnak nincs igazán strandja, ahhoz elég sokat kell utazni. Barcelonában nem voltam, idén tervezem. Voltam viszont Valenciában. Szép és kellemes, de Madrid után kissé uncsinak és elmaradottnak találtam.
2022. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Chris88 válasza:
100%
Azaz jövőre tervezem Barcelonát, bocs, már mindjárt 2023. Ami még kimaradt, hogy én a spanyolokat általánosságban sokkal barátságosabbnak tapasztaltam, mint a portugálokat. Angolul egyik helyen sem beszéltek túl jól.
2022. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!