Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek a “legnyugatibb“ országok?

Melyek a “legnyugatibb“ országok?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen csak földrjazi értelemben értem hanem kultúrálisan is. Mármint akár a törtènelmük és a jelenlegi szokásaik berendezkedésük alapjàn mennyire nyugatias pl Németorszàg? Termèkeik boltjaik és minden egyéb alapján is értem. Például Ausztria már a nyugathoz tartozik de èphogy és a bolti termékek is hasonlóak a magyarhoz és konzervatív is sok szempontból nem olyan nyugatias mint a nyugatabbra lévö orszàgok. Egyeswk szerint Németország is hasonló csak kevésbè ilyen és nem igazàn konzervatív. De mihez viszonyítjàk ezt akik azt mondják pl hogy Ausztria kevésbé nyugati/nyugatias mint UK vagy Hollandia? Az USA-hoz? Az USA sok szempontból kevèsbè illik a “nyugathoz“ mint akár Bulgária vagy mèg az EU-n kívüli Kelet-Európai orszàgok is. Melyek a leginkább “nyugati“ orszàgok? A benelux-ok vagy UK? Esetleg Franciaorszàg vagy Skandinávok vagy melyik? Mi alapjàn értik ezt? Csak mert sokak választották el egymástól a Nyugat-Európai országokat is hogy nyugatibb vagy kevésbè az ès nem csak földrajzi èrtelemben de nem egészen értem mire gondolnak ès mihez viszonyítjàk.

2022. márc. 13. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed így megválaszolhatatlan, elöször definiáld a "nyugatias" fogalmát, mert ilyen ugyanis nincs.
2022. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es pont én várom hogy deifiniáljátok ti mire gondolhatnak azok akik ezt mondják! Erröl szól a kérdés. Èrdekel mihez viszonyítják. Ha pontosan tudnám mire gondolnak akkor nem lenne kérdés. De kb gondolkodádmód termékek (mindenféle) üzletek (szintén mindenféle) törtènelem hozzàllàs stb... kb ezekre gondolnak azt tudom csak azt nem hogy mihez viszonyítják és hogy pontosan mire gondolnak ezek alatt. Olyanok válaszàt is várom akár akik szintén nem teljesen èrtik de van tippjül hogy pontosabban mire gondolhatnak akik pl kevésbé “nyugatias-nak“ neveznek egy orszàgot.
2022. márc. 13. 17:57
 3/4 anonim válasza:
Australia,NZ,Canada, USA, UK ,Skandinávok
2022. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Attól függ, honnan nézed a térképet.
2022. márc. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!