Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ezen a kis...

Miért van az, hogy ezen a kis kontinensen itt vagyunk Európa közepén több mint 1000 éve és a szomszédos országok polgárain kívül egy átlag szimpla ember szinte semmit nem tud a magyarokról.. Miért?

Figyelt kérdés

Szinte bejártam egész Európát 2004 óta, de vannak ismerőseim tengeren túl is más földrészen. Félelmetes, hogy mennyire nullák vagyunk.

Pl Hollandiában az egyik haverom összejött egy csajjal, és a csaj szülei ilyeneket kérdeztek a sráctól, hogy Magyarországon is van autópálya? Vannak már nyugati autók, színes tv-t ismerjük?

Halál komolyan ezeket kérdezték..

De ha elmész mondjuk Spanyolországba és magyarul beszélsz, 30 tippből sem találnák el, hogy magyar nyelven beszélsz.

Dolgoztam Portoban is, a portugál kolléga azt se tudta hova tették Magyarországot, Budapestről pedig max csak hallomásból hallott, hogy a világban valahol van ilyen város.. Szörnyű és szégyen.. Csak nem tudom, hogy kinek. Nekik vagy nekünk?



2022. márc. 27. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Azért elég sok kis ország és nép van még a világban, amiről kb. senki nem tud semmit. Te sem.
2022. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Isti22 ***** válasza:
91%

Európaiaktól ciki azt se tudni, mi az a Magyarország.

A miértre nyilván az a válasz, hogy egy tízmilliós, viszonylag jelentéktelen ország vagyunk.

2022. márc. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es

Igen..a világban nyílván.

De én egy átlag senki emberként minden európai nemzetet ismetem, az összesnek tudom a fővárosát és a nyelvüket is felismerem hallásra, ha nem is rögtön. Szerintem ezek alap dolgok! Európa egy nagyon kis ország.

2022. márc. 28. 07:14
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es

Csak ezek a nyugat európaiak érdekes módon nem buta emberek(csoportvezetők stb) .. Legalábbis azt gondolom.

2022. márc. 28. 07:16
 5/6 anonim ***** válasza:

„ és a csaj szülei ilyeneket kérdeztek a sráctól, hogy Magyarországon is van autópálya? Vannak már nyugati autók, színes tv-t ismerjük?“


Ehhez konkrétan tájékozatlan, buta embernek kell lenni.

Amúgy megannyi intelligencia létezik és mérhető. Számtalan készség. Az, hogy valaki csoportvezető, az sok mindent nem jelent.


Egyébként tudok ellenpéldát is. Egyik ismerősöm Japánba költözött és ott a lakótársának a főnöke mikor megtudta honnan származik az ismerősöm, nagy örömben tört ki, mert az úszás miatt ismeri és tiszteli az országunkat.

2022. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A holland parasztok,vidèkiek(már elnèzèst)semmit nem tudnak a magyarokról.
2022. jún. 24. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!