Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak ugy lehet nevvaltoztatasi...

Csak ugy lehet nevvaltoztatasi kerelmet benyujtani, hogy a helyi illetekeshez megyek vagy mehetek masik telepulesre vagy esetleg kulfoldrol valahogy megoldhato ez konzulatuson keresztul?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kulfoldon elek jelenleg es szeretnem a nevemet megvaltoztatni (mind a keresztnevem, mind a csaladnevem). Mar probaltam Mo-n megvaltoztatni ketszer, de a helyi illetekes eloszor rossz helyre kuldte a nevvaltoztatasomat, masodik probalkozasra is valamit elszurt, igy mashogy valtoztattak meg a nevem, mint ahogy kertem, igy a leanykori nevemet vissza kellett vennem. Szeretnem vegre felvenni a ferjem nevet, de megegyszer ahhoz a szemelyhez nem szeretnek bemenni, mert mindent elront, sok penzembe es idombe kerult mindez a nagy semmiert, es amugy is nagyon buta megjegyzesei vannak (minek nekem a nevvaltoztatas?, miert nem jo ez a nev? miert ilyen bonyolult a ferjem vezetekneve? stb). Szoval lehetne valaki mashoz fordulni ezzel? A telepulesen o az egyetlen, aki ezzel foglalkozik. Oda vagyok bejelentve. Nem tudom, hogy hogy tudnek mashova atjelentkezni, mert tudom, hogy bizonyos telepuleseken az allando lakosi statuszhoz nagyon sok papirt kell beadni, nekem meg mashol nincs is ismerosom. Fordulhatok fenti szinten levo szervhez vagy elkuldhetem nekik en a kerelmem? Mit tudok tenni ilyen helyzetben?
2010. szept. 15. 04:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha külföldön élsz, a konzulátuson is beadhatod a kérelmed.

De itthon sem kell az állandó lakhelyed szerinti önkormányzathoz/okmányirodához fordulni, a kérelmed beadhatod a bíráló szervnél írásban.

Annó én is így változtattam meg a férjezett nevem.

De pár éve volt egy férfi a falunkban, aki az anyja nevét vette fel, és ő sem a polgármesteriben intézte, csak a hivatali értesítésből tudták meg a PMHban is (téma is volt jó ideig)

2010. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magyar állampolgár neve szerint az anyakönyvvezetőhöz tartozik mivel a nevét változtatáskor anyakönyvezni kell és új anyakönyvi kivonatot kap.Azt pedig az anyakönyvvezető teszi.Ha valaki miskolcon született miért adná be a kérelmét szombathelyre oda nem fogják anyakönyvezni.A konzulátusnak semmi köze a néváltoztatáshoz.Az anyakönyvvezetőnek kell beadni kérelmet a belügyminiszternek címezve azok a névváltoztatást visszaküldik az anyakönyvvezetőnek aki anyakönyvezi és kiállít egy anyakönyvi kivonatot.
2010. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De nem lehetne masik anyakonyvvezetonel beadni, mint a helyinel? Ahogy leirtam, borzaszto, amit csinal(nemcsak szerintem) es en nem akarom latni tobbe. Irtam emailt a fonokenek cimezve (panaszlevel), de nem tortent semmi valtozas, csak az anyakonyvvezetonek allt feljebb, pedig az ilyet el kellene tavolitani!
2010. szept. 15. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!