Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudnék önkéntes alapon...

Hol tudnék önkéntes alapon sírokat gondozni és milyen formában Budapesten?

Figyelt kérdés
Szeretnék önkéntes alapon gondozni olyan sírokat amik rászorulnának erre pl. hozzátartozó hiányában egyelőre Budapesten. Van-e erre valahol lehetőségem? Interneten sajnos semmi ilyesmit nem találtam állandó jelleggel.

2022. máj. 4. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A temetőknek vannak fizetett alkalmazottaik, kertészek.

A hozzátartozók pedig a saját rokonaik sírját gondozzák.

FElhívhatod bármelyik köztemetőt, de nem hinném, hogy van igény ilyesmire. Ha meg kertész vagy, akkor nézd meg az álláshirdetéseiket.

2022. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hadisírokat alapítványok gondozzák, ott talán elkél a segítség.
2022. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2: de azok nem a Don-kanyarban, vagy Isonzo környékén vannak?
2022. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Kell róla papír a sulinak? Vagy akarsz érte lóvét?


Ha 2 NEM a válasz, akkor simán kimész egy temetőbe, kiválasztasz egy elhanyagolt sírt, és nekiugrasz.

2022. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-re: szerintem lenne rá igény, ahol az én rokonaim vannak vidéki nagyvárosban, ott pl. ez egyáltalán nem megoldott. Hivatalosan van ugyan sírgondozás, de csak teljes ültetést-gondozást vállalnak több 10 ezer forintos tételben, az, hogy pl. egyszerűen csak meglocsolják a 3 db növényt, amiket te kiültettél, felejtős.
2022. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt már korábban itt többször ilyen kérdező, aki kérdezés nélkül akart sírokat gondozni (függetleül attól, hogy van-e hozzátartozó, vagy sem...)


Sajnos nem tudom előkeresni azokat a kérdéseket....

2022. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk közmunkasok csinálták mármint fűkaszáztak és gázoltak a sírokon meg temetőbe. Szóval én a helyi városüzemeltetőt keresném meg vagy ha nincs ilyen a céget amit az önkormányzat megbízott a köztemetők gondozásával.
2022. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja Pesten keresed akkor gondolom a főkertnél próbáld de nem vagyok benne biztos
2022. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*gazoltak
2022. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!