Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetésnél hogy tudom ezt kérni?

Temetésnél hogy tudom ezt kérni?

Figyelt kérdés

Már nincs sok hátra nekem, igazából egy kérésem lenne a temetésnél, nem tudom hogy megvalósítható -e.


Tehát azt szeretném, ha a temetésemen csak a szűk családi kör vehetne részt, és senki más nem, illetve nagyon búcsúbeszéd sem kell, nem kell összefoglalni az életemet, mert kutyát sem érdekel, csak azt szeretném, ha eltemetnének, és kész.


Az élő hozzátartozóknak ezt az információt nem tudom elmondani személyesen, mivel nem tudnak a betegségemről, így nem szeretném a tudtokra hozni.


Ha ez levélben megírom nekik, az vajon jó lehet? Úgy is megtalálják majd.

Végrendelet nincs, és nem is lesz, gyakorlatilag nincs semmi a saját tulajdonomban, így feleslegesnek tartom.


2022. máj. 29. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

a, napikamu

b, hisztit be lehet fejezni inkább a probléma megoldására koncentrálj. Vagyi

aa, mondd el nekik

bb, írd meg

2022. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet megoldani a problémát, kedves válaszoló. Már több éve szenvedek ebben a betegségben, gyógyíthatatlan, az orvosom szerint már csak hónapok vannak hátra. Ezért is, jó lenne ezt elrendezni.
2022. máj. 29. 19:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak/voltak leveleim, én nagyon eldugtam őket, hogy soha a büdös életbe ne találják meg amíg élek. Vettem egy ismerőst (akiben megbízok, de mégsem olyan közeli) és megmondtam neki, hogy bármi történik úgyis tudni fog róla és akkor megmondhatja a családnak, hogy hol vannak a levelek. De mielőtt ezt elmondtam neki, annyit hozzátettem, hogy semmi kérdés ahhoz kapcsolódóan amit most mondani fogok. Igen, én öngyilkos akartam lenni (már nem) és remélem te sem akarsz az lenni.

De nem feltétlenül találják meg a leveled, mert lehet, hogy még a szobádba sem fognak tudni bemenni a gyász miatt. Szóval mindenképp tudjon róla valaki.


És mégegyszer leírom, nehogy öngyilkos legyél, van kiút mindenből!!

Ha meg olyan betegséged van, akkor nagyon sajnálom :(

2022. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz ilyen módon megoldani.

A végrendelet eleve értelmetlen lenne, mert azt csak a hagyatéki tárgyalás elött - és jóval a temetés után nyitják fel.

Feltétlen levelet kell írnod, amiben konkrétan leírod, mit akarsz és mit nem.

Viszont az még mindig probléma, hogyhogy jut el hozzájuk - az úgyis megtalálják nem biztos, meg esetleg csak hetek múlva, amikor már nem aktuális.

Nem írtad, milyen betegséged van, és mennyire közeli idöpontban feltétezhetö a halálod, illetve milyen kezeléseket kapsz. De esetleg a kezelöorvosodnál tudnád hagyni a levelet, aki az eset bekövetkeztekor át tudja adni a rokonoknak.


Szóval a fö gond szerintem az, hogy eljusson hozzájuk idöben a leveled, ez az, amit valahogy meg kellene oldani.

2022. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszodat.


Az #5 válaszadónak pedig kívánom, hogy legyen olyan betegsége, mint az enyém, pedig én nem szoktam rosszat kívánni senkinek sem, de most ez kijött belőlem.

2022. máj. 29. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
A temetés amúgy nem a halottnak szól, hanem a hozzátartozóknak, még ha meg is ígérik, hogy így lesz, semmi sem garantálja, hogy betartsák, mivel végül ők döntik el, milyen temetés lesz.
2022. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért normális esetben figyelembe veszik az elhunyt kivánságát.
2022. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beavatsz valakit, vagy a betegség kihagyással csak a lényeget elmondod valamelyiknek. Én nem vagyok beteg, de kértem már, hogy hamvasszanak és szórjanak el valami szép helyen.
2022. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annak kell kívánságod elmondani, aki temetésed fogja intézni.

Az "elmondás" kevés is lesz, mert nem bizonyító erejű.

Ha olyannak mondod kérésed (papíron!), aki intézkedésedre jogosulatlan, úgyis az lesz, amit az intéző vagy csoportja akar.

.

Tudod, "Aki fizet, parancsol!"

2022. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!